milwaukee
Lasy Państwowe

Aneksy do umów z LP

Dodano: 01.09.2022

Wiele zuli ma podpisane aneksy do umów z Lasami Państwowymi, obowiązujące do końca września.

 

Kwestia aneksów do umów z Lasami Państwowymi ciągnie się od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie, kiedy to doszło do drastycznego wzrostu cen paliw. Zarówno portal firmylesne.pl jak GAZETA LEŚNA pisały o możliwości aneksowania umów już w marcu 2022 roku. Wkrótce do listy strapień polskich zuli doszły problemy kadrowe i szalejąca inflacja, a wówczas wielu przedsiębiorców zaczęło się zastanawiać nad opcją aneksu bądź zerwania umowy.

 

Zaczęły się zażarte dyskusje na linii Lasy Państwowe - zule - Ministerstwo Klimatu i Środowiska. I tak najpierw proponowano dopłaty do pozyskanego kubika w ramach wyrównania ceny paliwa, później, w maju dyskutowali członkowie PZPL i SPL z przedstawicielami DGLP, aż w końcu, jak czytaliśmy na łamach GAZETY LEŚNEJ, wielu zuli aneksów się doczekało, ale z jakiegoś powodu nie ci z okolic Olsztyna. W trakcie tych dynamicznych wydarzeń staraliśmy się wspierać zuli, na przykład publikując opracowany we współpracy z prawnikiem poradnik pisania wniosku o podwyżkę.

 

Teraz część podpisanych aneksów zbliża się do końca terminu obowiązywania i zule będą musiały po raz kolejny zawalczyć o swoje. 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE