proml ponsse
Ograniczenia cięć

Analiza dla ograniczeń

Dodano: 24.05.2024

Dziesiątki tysięcy ludzi bez pracy, wielomiliardowe spadki wartości produkcji, szkody dla środowiska: oto wyniki analizy skutków wyłączenia 20% lasów z gospodarki.

Czytaj dalej »

Babki prawie całkiem społeczne

Dodano: 16.05.2024

Nadleśnictwo Babki niemal całkowicie wstrzymało się od pozyskania - relacjonuje czytelnik firmylesne.pl po spotkaniu dotyczącym lasów społecznych.

Czytaj dalej »

Kolejne polecenia dla dyrektora generalnego LP

Dodano: 15.05.2024

Rębnie złożone zamiast zupełnych, konsultacje społeczne, aktualizacja terenów objętych ograniczeniami cięć - to tylko niektóre z poleceń wysłanych przez MKiŚ do dyrektora generalnego LP.

Czytaj dalej »

Zgłoszenia do "Zespołów Lasów Społecznych" otwarte

Dodano: 11.05.2024

Zule i drzewiarze mogą dołączać do zespołów decydujących o losach lasów w pobliżu miast.

Czytaj dalej »

Katastrofalna narada

Dodano: 08.05.2024

Tysiące zagrożonych miejsc pracy, dziesiątki milionów strat, katastrofa klimatyczna - oto argumenty branży drzewnej przeciwko postanowieniom Ogólnopolskiej Narady o Lasach.

Czytaj dalej »

Bojkot Narady o Lasach

Dodano: 08.05.2024

Zignorowane związki zawodowe działające w LP odmawiają udziału w dalszych dyskusjach w ramach Ogólnopolskiej Narady o Lasach.

Czytaj dalej »

Uczestnicy Narady zaskoczeni decyzjami ministerstwa

Dodano: 30.04.2024

Uczestnicy Ogólnopolskiej Narady o Lasach są zaskoczeni nowymi rekomendacjami MKiŚ, jak twierdzą, podczas Narady nie było mowy o takich ustaleniach.

Czytaj dalej »

Kontynuacja moratorium

Dodano: 29.04.2024

Utworzenie lasów społecznych w dziewięciu lokalizacjach w Polsce, kontynuacja moratorium ws. ograniczenia wycinki drzew, a także „mapa drogowa” dla obszarów cennych przyrodniczo – Ministerstwo...

Czytaj dalej »

"Różowe okulary" Dorożały i dalsze protesty branży drzewnej

Dodano: 25.04.2024

"My i pan minister żyjemy w alernatywnych światach. Istnieje ogromna różnica między "prawdziwym dialogiem", a jego imitacją" - pisze na facebooku Protest Branży Drzewnej.

Czytaj dalej »

Rozpoczęła się narada o lasach

Dodano: 22.04.2024

– Z jednej strony są głosy osób, które chcą chronić stare drzewostany i to jest zasadne, obiecaliśmy to w kampanii wyborczej. Z drugiej strony mamy także zasadne głosy, co z naszą gospodarką? –...

Czytaj dalej »


1 2 3 4 5 ... »
© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE