onliwood
Lasy Państwowe

Nowy dyrektor Lasów Państwowych

Dodano: 04.01.2024

Donald Tusk ogłosił, kto zostanie dyrektorem generalnym Lasów Państwowych: "znany leśnik, człowiek, który będzie do państwa dyspozycji".

 

Dyrektorem generalnym Lasów Państwowych zostanie Witold Koss - dawniej dyrektor regionalny w RDLP w Szczecinie, obecnie inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Dębno.

 

"Oczekiwania wobec nowego szefostwa Lasów Państwowych są oczywiste i związane są przede wszystkim z wielką potrzebą autentycznej społecznej kontroli, społecznego nadzoru nad tym, co dzieje się z naszymi lasami" - mówił Donald Tusk.

 

Witold Koss był jednym z leśników, którzy pojawili się na spotkaniu przedwyborczym Donalda Tuska, w październiku 2023 roku

 

Na posiedzeniu rządu 3 stycznia 2024 roku Donald Tusk zapowiedział, że zmiana na stanowisku dyrektora generalnego LP to kwestia kolejnych paru dni. NIektórzy zwracają uwagę na fakt, że Witolda Kossa "namaścił" premier, a nie ministra klimatu Paulina Hennig-Kloska, co może być oznaką powrotu do postulatu Platformy Obywatelskej sprzed kilkunastu lat: włączenia Lasów Państwowych do budżetu państwa.

 

Takie posunięcie spotkałoby się oczywiście z oskarżeniami ze strony przeciwników o zawłaszczanie polskiej przyrody czy próbę wyprzedaży lasów. Byłaby to jednocześnie ciekawa argumentacja, biorąc pod uwagę, ile pieniędzy z Lasów Państwowych ziobryści poświęcali na kampanię wyborczą (co ostatecznie okazało się, dosłownie, wyrzucaniem pieniędzy w błoto).

 

Mikołąj Dorożała, wiceminister klimatu i środowiska, poinformował w mediach społecznościowych o spotkaniu z ministrą klimatu i środowiska oraz Witoldem Kossem. Podczas rozmowy poruszano tematy ochrony najcenniejszych drzewostanów, towrzeniu systemu realnej kontroli społecznej nad lasami, zmianie sposobu gospodarowania w lasach miejskich oraz lasach wodochronnych.

 

Przyszły dyrektor urodził się w 1962 roku, ukończył Technikum Leśne w Tucholi, a w 1987 roku studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Karierę w Lasach rozpoczął od pracy w Nadleśnictwie Dębno, a w latach 1996 - 1999 był dyrektorem zakładu przemysłu drzewnego. W roku 1999 został inżynierem nadzoru a następnie nadleśniczym w Nadleśnictwie Bogdaniec. Stanowisko dyrektora regionalnego w RDLP w Szczecinie obejmował w latach 2009 - 2015. 

 

Po odwołaniu ze stanowiska dyrektora regionalnego w 2015 roku został nadleśniczym Nadleśnictwa Skwierzyna, a następnie inżynierem nadzoru w Nadleśnictwie Dębno.

 

Fot.: youtube

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE