LASEXPO
Lasy Państwowe

Kto będzie rządził lasami?

Dodano: 25.11.2023

Kto będzie rządził Lasami Państwowymi? To pytanie, które nie chodzi z ust leśników - od wyboru zależą w końcu losy dyrektorów, nadleśniczych i wszystkich pozostałych...

 

Lasy Państwowe są, jak sama nazwa wskazuje, "państwowe", więc zarządza nimi państwo. A konkretnie premier. Nikt już nie łudzi się, że w najbliższej kadencji zostanie nim Donald Tusk.

 

Co przewodniczący KO mówił o Lasach i zulach w kampanii wyborczej? Przeczytajcie tu:

 

Odpolitycznienie Lasów to wymóg

 

Prawdziwi leśnicy na wiecu Donalda Tuska

 

Ale premier osobiście Lasami nie zarzadza, ma od tego ministra Klimatu i Środowiska. Media podają, że będzie nią Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050. Kim jest osoba wskazywana na nowego nadzorcę Lasów?

 

Sama o sobie mówi, że jest politolożką i ekonomistką z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. Do Sejmu została wybrana po raz trzeci. Teraz z Polski 2050 (Trzecia Droga, czyli koalicja Polski 2050 i PSL), wcześniej z Po, a jeszcze wcześniej z Nowoczesnej Ryszarda Pertu.

 

Jako parlamentarzystka pracuje w sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Ma licencjat z politologii w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowca w Płocku (w roku 1999), a pracy magisterskiej z politologii broniła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (w roku 2001). Ukończyła też studia podyplomowe: Analiza finansowa i controlling na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (w roku 2005).

 

Nim została posłanką pracowała w biznesie (m.in. była dyrektorką oddziału banku) oraz w mediach (była dziennikarką radiową w Gnieźnie).

 

Ma 46 lat.

 

Redakcja firmylesne.pl

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE