KOPA KAMIŃSKI
Lasy Państwowe

Kłopoty z odwołaniem Kubicy

Dodano: 30.12.2023

Rozpoczął się proces odwoływania obecnego Dyrektora Generalnego LP. Zbierze się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

Józef Kubica jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, dlatego nie można go odwołać bez zgody sejmiku. Niedawno informowaliśmy, że podczas ostatnich obrad Sejmiku Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie wystąpiło o pozwolenie na odwołanie dyrektora. Wzbudziło to pewne kontrowersje, które teraz są wyjaśniane.

 

Na łamach serwisu X (dawniej Twittera), na profilu Nasze Lasy pojawił się wpis dotyczący sprawy. Okazało się, że dzień po spodziewanym terminie odwołania, Józef Kubica udostępnił Suplement do Biuletynu dyrektora LP z listą nieruchomości na sprzedaż. Niektóre z nich z bonifikatą 90%!

 

"Czy w resorcie nikt o tym nie wiedział, skoro w internecie głośno było o tym, kiedy i w jaki sposób trzeba odwołać pana Kubicę? Nikt z leśników nie informował o tym nowego kierownictwa resortu? Zwracamy uwagę, ze pani minister piastuje swoją funkcję od 13 grudnia, a Sejmik w Katowicach zbierał się 21 grudnia, czyli 8 dni później, czyli był czas na przygotowanie się" - czytamy na profilu Nasze Lasy.

 

Z kolei na łamach programu "Tak Jest" emitowanego 28 grudnia, w rozmowie ministra Hennig-Kloska wyznała, że nie miała wiedzy o tym, że Sejmik Województwa Śląskiego będzie się zbierał i stąd brak wniosku o odwołanie Józefa Kubicy w pierwszym możliwym terminie. 

 

Teraz "Gazeta Wyborcza" informuje, że z nieoficjalnych źródeł dowiedziała się, że radni "nie zamierzają marnować czasu" na rozważanie pisma wysłanego przez resort. Podjęto decyzję o nadzwyczajnym spotkaniu Sejmiku, na którym ma zapaść decyzja o odwołaniu Józefa Kubicy. 

 

Sejmik ma się zebrać w pierwszych dniach stycznia.

 

Źródło: X (Nasze Lasy), wp.pl, Gazeta Wyborcza

Fot.: facebook

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE