onliwood
Lasy Państwowe

Awantura o misie

Dodano: 26.11.2022

Leśnicy odpowiedzieli na zarzuty dotyczące wycinek w Bieszczadach ze strony niemieckiego "Tagesspiegel".

 

Na łamach dziennika "Tagesspiegel" dziennikarz Robert Klages pisał o masowych wycinkach drzew w Polsce i związanych z nimi szkodach w środowisku naturalnym. Zgodnie z informacjami podanymi w "Tagesspiegel" największe powierzchnie zrębów znajdują się na Podkarpaciu, a w szczególności na terenie nadleśnictwa Lutowiska w Bieszczadach. Pojawiły się też zarzuty, jakoby polskie Parki Narodowe były za małe i nie stwarzały warunków do życia zagrożonym gatunkom zwierząt (wymieniono między innymi niedźwiedzie, żubry i wilki). Nie mogło również zabraknąć krytyki kontroli polskich łańcuchów dostaw drewna i wycinki drzew o wymiarach pomnikowych na terenie pozostałości Puszczy Karpackiej.

 

Odpowiedź ze strony leśników pojawiła się na oficjalnej stronie Lasów Państwowych w formie artykułu pod kontrowersyjną nazwą "Niemcy swoje niedźwiedzie wybili, teraz zajęli się polskimi" z 25 listopada 2022 r.. W tekście autor dementuje zarzuty jakoby trwały masowe wycinki drzew i że Polska przoduje pod względem pozyskania w Europie (pojawiają się nawet konkretne dane na ten temat, zgodnie z którymi Polska pozyskuje 65,7% przyrostu, a Niemcy 76,5%). Odpierane są także zarzuty o niszczenie populacji niedźwiedzi żyjących na Podkarpaciu, których obecnie (dane GUS z 2020) jest 381, a jeszcze pół wieku temu było zaledwie 20.

 

Odnośnie protestujących ugrupowań "proekologicznych" pojawił się po raz kolejny argument narkotyków znalezionych w obozie Kolektywu Wilczyce. Cała sytuacja wygląda więc jak wielka bitwa na zarzuty, w której każda ze stron używa stale tych samych argumentów. Pełną odpowiedź Lasów Państwowych można przeczytać na stronie LP, tutaj.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE