KOPA KAMIŃSKI
Lasy Państwowe

Służba Leśna patrzy z góry

Dodano: 15.04.2024

Dzięki wykorzystaniu drona ze specjalną kamerą udało się zatrzymać nielegalny rajd po lesie.

 

Pracownicy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Świdnik powstrzymali uczestników nielegalnego rajdu crossowego dzięki dronowi z kamerą termowizyjną. Podobny przypadek miał już miejsce wxcześniej, kiedy osoby poruszające się na motocyklach i quadach zatrzymano na terenie Nadleśnictw Puławy i Lubartów. 

 

Dostawaliśmy sygnały o uciążliwym hałasie dochodzącym spośród leśnych ostępów Leśnictwa Krzczonów spowodowanym rykiem silników amatorów ekstremalnej jazdy na łonie natury . Jak udało nam się ustalić, zdarzenia o takim charakterze miały miejsce w kompleksie leśnym Chodyłówka, na urozmaiconym terenie z licznymi wąwozami i jarami, w gęstym lesie bukowo-grabowo-dębowym – relacjonuje Marcin Kawka, Komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Świdnik. Rajdy crossowe to nie tylko hałas, ale zagrożenie dla osób poruszających się rekreacyjnie po leśnych szlakach.

 

Dron wyposażóny  w kamerę termowizyjną okazał się dla Strażników Leśnych nieocenioną pomocą w ustaleniu trasy przejazdu nielegalnych wyścigów. Zatrzymano dwie osoby, które, jak się okazało, nie posiadały przy sobiedokumentów tożsamości. Pojazdy były nieubezpieczone i niezarejestrowane. NA miejsce zdarzenia wezwano policję, która zajęła się ustalaniem tożsamości sprawców. 

 

Zatrzymanych ukarano mandatami w wysokości 500 złotych, ale to nie koniec sprawy, która rozstrzygnięcie znajdzie w sądzie.

 

Źródło i fotografia: Lasy Państwowe

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE