Utech
Technika leśna

Ciepła odzież na zimny dzień

Dodano: 31.01.2024

Praca w niskich temperaturach to wyzwanie dla zuli. Jak wybrać odpowiednią odzież roboczą, by uchronić się przed zimnem?

 


Problem pracy "na zimno" dotyczy szerokiego grona fachowców,  nie tylko tych pracujących w lesie. Nie oszukujmy się jednak - to właśnie w naszej branży długie zimowe dni na powierzchni są czymś zupełnie normalnym. Na szczęście dziś można korzystać z licznych zalet bielizny termicznej! 

 

Oczywiście warto ubierać się warstwowo, z zewnętrznymi warstwami chroniącymi przed wodą czy wiatrem, podczas gdy wewnętrzne - czyli bielizna termiczna i odzież funkcyjna - zapewnią komfort termiczny.

 

Głównym zadaniem tych wewnętrznych elementów garderoby jest jak najszybsze wchłanianie wilgoci z powierzchni skóry i odprowadzanie jej na zewnątrz. Bielizna termiczna powinna być więc możliwie obcisła, aby jak największą powierzchnią przylegała do ciała. Może być wykonana ze sztucznych lub naturalnych włókien. Najczęściej jest to wełna Merino.

 

– W okresie zimy, bielizna termiczna i odzież funkcyjną stają się kluczowym elementem ubioru, zwłaszcza dla osób, które pracują w niskich temperaturach na otwartej przestrzeni. Oferowane przez Würth Polska produkty zapewniają doskonałe dopasowanie, wentylację i odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu utrzymują optymalną temperaturę ciała podczas intensywnego wysiłku. Dodatkowo elastyczne materiały i technologie antybakteryjne sprawiają, że odzież funkcyjna gwarantuje swobodę ruchu i utrzymanie świeżości. Na bieliznę termiczną warto nałożyć standardową odzież roboczą, jednak zaleca się dodanie warstwy izolującej, takiej jak bluza polarowa lub kamizelka, które pomogą zatrzymać ciepło. Następnie wystarczy dodać zewnętrzną warstwę w postaci kurtki wodoodpornej, która skutecznie chroni przed wiatrem, deszczem i śniegiem – tłumaczyła Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska 

 

Pracując w niskich temperaturach warto też zwrócić uwagę również na skarpety i rękawice. Przy zakupie skarpet, warto wybrać te wykonane z materiału antybakteryjnego z dodatkiem wełny np. skarpety robocze zimowe z 22 proc. zawartością wełny owczej. 

 

Profesjonalistom dedykowane są m.in. rękawice Tigerflex ® Thermo i Tigerflex ® Thermodry, które zapewniają ciepło i chronią przed przemakaniem, nie ograniczając jednocześnie ruchów dłoni.

 

– Praca w niskich temperaturach jest wymagająca, ale z odpowiednią odzieżą roboczą można uczynić ją znacznie bardziej komfortową i bezpieczną. Wybór bielizny termicznej, ciepłego obuwia, rękawic i skarpet odgrywa ważną rolę w utrzymaniu ciepła i ochronie przed zimnem. Niezależnie od tego, czy swoją pracę wykonujemy na zewnątrz, czy w chłodnych wnętrzach, odpowiednie elementy odzieży i dodatków są niezbędne. Nie zapominajmy też, że zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP pracodawca powinien zapewnić pracownikom odzież roboczą, która chroni przed niskimi temperaturami – podsumowuje Ewa Paprocka, Product Manager Würth Polska.

 

Odzież termiczna i akcesoria są dostępne w e-sklepie: www.wurth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE