Utech

Współpraca Forest SHOW i gminy Żyraków

Dodano: 08.02.2023

Patronat honorowy nad Targami Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Leśnego Forest SHOW sprawuje Gmina Żyraków. Wydarzenie odbędzie się 11. marca 2023 r. na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Straszęcinie.

 


2 lutego 2023 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Żyrakowie doszło do podpisania porozumienia w sprawie współpracy pomiędzy Wójtem Gminy Żyraków Markiem Rączką, a Prezesem wydawnictwa Lasmedia, organizatorem targów, Rafałem Jajorem.

 

 

Porozumienie zakłada pomoc lokalnego samorządu przy organizacji targów Forest SHOW na terenie Gminy Żyraków, a dla Gminy szeroką promocję regionu wśród odwiedzających wydarzenie.

 

 

Targi odbywają się w różnych częściach Polski od kilkunastu lat. Forest SHOW na terenie Gminy Żyraków będzie już 19. edycją tego wydarzenia.

 


Poza Gminą Żyraków, patronat nad wydarzeniem obejmują: Polski Związek Pracodawców Leśnych oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie. Patronat medialny sprawują: miesięcznik Gazeta Leśna oraz portal firmylesne.pl.

 

 

Forest SHOW to wystawa maszyn leśnych połączona z dynamicznymi pokazami maszyn, które trwają cały dzień. Podczas prezentacji, dystrybutorzy sprzętu omawiają właściwości każdej pracującej maszyny. Targi Forest SHOW dają też możliwość testowania maszyn (tylko dla operatorów z uprawnieniami) oraz wzięcia udziału w zawodach dla operatorów Polish Forestry Challenge.

 

 

W poprzednich edycjach prezentowanych było wiele maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych, tj. harwestery, forwardery, rębaki, skidery, przyczepy zrywkowe i kombajny do produkcji drewna kominkowego. Oferta wystawców obejmuje też opony, oleje, akcesoria i części zamienne oraz giełdę maszyn używanych.

 

 

Swoje stoisko będzie miała też Gmina Żyraków, a panie z lokalnego koła gospodyń wiejskich będą ofertować regionalne specjały.

 

 

Ideą profesjonalnych imprez maszynowych organizowanych przez wydawnictwo Lasmedia jest propagowanie bezpiecznych metod pracy osób zatrudnionych w sektorze leśnym, w tym operatorów maszyn leśnych, czy drwali. Branża leśna zmaga się z problemem dużej wypadkowości przy pracy. Niebezpieczny charakter pracy w usługach leśnych przekłada się na dużą wypadkowość, co od lat znajduje odzwierciedlenie w statystykach Państwowej Inspekcji Pracy. Do poprawy bezpieczeństwa pracowników znacząco przyczynia się stosowanie nowoczesnych technologii, na które nacisk kładą branżowe targi, tj. Forest SHOW.

 

 

 

 

Lokalizacja 19. edycji targów Forest SHOW to Strefa Aktywności Gospodarczej w Straszęcinie, która jest położona bardzo blisko (4 km) węzła autostrady A4 – Dębica-Zachód.

 

 

Targi odbędą się 11 marca 2023 r. w godzinach 9-17. Wstęp wolny.

 


Więcej informacji na portalu www.firmylesne.pl w zakładce Forest SHOW.

 

 

Na zdjęciu od lewej: Rafał Jajor, prezes wydawnictwa Lasmedia oraz Marek Rączka, Wójt Gminy Żyraków

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE