oleje Klimowicz Neste

Kolejne maszyny na Forest SHOW

Dodano: 09.03.2023

Wcześniej pisaliśmy już o maszynach, które pojawią się na Forest SHOW - oto kolejna porcja propozycji!

 

Wśród sprzętu leśnego nie może zabraknąć OTL w Jarocinie. Tym razem ośrodek zaprezentuje sadzarkę SZ i wykaszarkę WMB.

 

Wykaszarka WMB to produkt długich lat testów i zbierania doświadczeń, czego dowodem jest złoty medal targów MTP otrzymany podczas targów EKO-LAS w 2021 roku. 

 

Praca głowicy bijakowej jest możliwa poniżej poziomu gruntu, jeśli zachodzi potrzeba usuwania korzeni zwalczanych roślin. W wersji podstawowej urządzenie ma własny układ hydrauliczny zasilany z WOM, ale nowocześniejsze ciągniki z zewnętrznym obwodem hydraulicznym mogą zasilać drugą wersję wykaszarki, która wykorzystuje przepływ około 70 litrów na minutę. Urządzenie wymaga ciągnika o mocy minimalnej 75 KM. Rozstaw bijaków można płynnie regulować od 1,4 do 1,6 metra.

 

Do dyspozycji są trzy warianty szerokości samych głowic: 750, 865 lub 980 milimetrów, wyposażone odpowiednio w 12, 14 i 16 bijaków. Wykaszarka poradzi sobie z pniakami do 30 centymetrów. Można pracować z sadzonkami do 70 centymetrów.

 

Na targach pojawi się także Aurox Forestry Machinery z teleskopową przycinarką do gałęzi Kershaw oraz mulczerami i kosiarkami Serrat.

 

Przycinarka Kershaw to maszyna zbudowana na bazie skidera, wyposażona w teleskopowy wysięgnik zakończony piłą tarczową, służący do przycinania gałęzi drzew. Urządzenie napędza silnik Cat 4.4, spełniający wymogi emisji spalin Stage V. Model stworzono do przycinania gałęzi drzew przy drogach, placach budowy czy liniach kolejowych - wszędzie tam, gdzie teren może sprawiać trudności, Kershaw wjedzie bez problemów.

 

Ze stoiskiem zaprezentuje się także firma Polmar, oferująca bogaty asortyment profesjonalnych części i urządzeń związanych z pracą pilarza. Zobaczymy układy tnące marki Longer, czyli prowadnice, łańcuch tnący i kółka napędowe do głowic harwesterowych, prowadnice, łańcuchy tnące, pilniki oraz inne akcesoria do pilarek, tarcze tnące do wykaszarek, a także automatyczną szlifierkę do ostrzenia łańcuchów szwedzkiej firmy Markusson.

 

Pamiętajcie - już 11 marca w Straszęcinie: Forest SHOW - największa impreza branży leśnej w kraju! Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej. Czekamy na Was!

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE