mdl witkowski
Lasy Państwowe

Lasy Państwowe w pierwszym półroczu z mniejszym zyskiem

Dodano: 17.08.2020

Lasy Państwowe przez koronawirusa i wynikające z tego mniejsze pozyskanie oraz sprzedaż drewna straciły ponad 600 mln zł - poinformowała w czwartek wiceminister środowiska Małgorzata Golińska. Dodała, że w związku z tym LP ograniczają część inwestycji. Jest to ok. 6-7% przychodów tej firmy.

 

 

Wiceszefowa resortu środowiska podczas czwartkowej debaty w Senacie nad nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która wprowadzi nową, czasową definicję drewna energetycznego, była pytana m.in. o kondycję finansową LP w związku z koronawirusem.


Golińska poinformowała, że z danych uzyskanych od Lasów Państwowych wynika, że przychody Lasów spadły o ponad 600 mln zł w pierwszym półroczu w stosunku do planowanych. Wyjaśniła, że wynikało to z mniejszego pozyskania i sprzedaży drewna.

 

"W stosunku do planu mamy już ponad 600 mln zł mniej a mówimy tylko o połowie roku" - powiedziała.

 

Wiceminister podkreśliła, że "tych straconych miesięcy" nie da się już nadrobić. Stąd - jak kontynuowała - Lasy Państwowe tną koszty.

 

Poinformowała, że m.in. ograniczane są inwestycje, choć zaznaczyła jednocześnie, że "tam gdzie są one inwestycjami kontynuowanymi, blokady nie ma, wszystko jest podyktowane pewnego rodzaju racjonalnością".

 

Jeśli założyć, że w 2020 r. LP powinny osiągnąć przez cały rok przychody na poziomie 9 mld zł, to te 600 mln zł stanowią ok. 6-7% tej kwoty.

 

W 2019 roku LP osiągnęły przychody w wysokości 9,15 mld zł i wynik netto (zysk) na poziomie 415 mln zł. W 2018 roku przychody wyniosły 9,8 mld zł a zysk ok. 540 mln zł.

 

 

Źródło: pb.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE