WBleasing
Informacje

Pismo PIGPD do dyrektora LP

Dodano: 16.03.2020

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego wysłała pismo do dyrektora Lasów Państwowych w związku z ograniczeniami handlu i funkcjonowaniem przemysłu drzewnego, powstałymi przez epidemię koronawirusa. Poniżej publikujemy treść listu:

 

 

Szanowny Panie Dyrektorze,

 

Obecna sytuacja w Europie i światowych rynkach jest bez precedensu. Kolejne kraje, w ostatnich godzinach uczyniły to Słowacja, Czechy, Austria zamykają granice. W naszym kraju wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. Polski rząd nie wyklucza podobnego scenariusza.  Już dziś stoją transporty i produkcja przeznaczona na rynek włoski i chiński. Czy dotknie to także inne rynki europejskie, w tym największego naszego odbiorcę, czyli Niemcy?  Na dziś nikt nie zna odpowiedzi.

 

Stoimy natomiast przed faktem znacznego ograniczania produkcji, być może wraz z rozwijaniem się epidemii, zdarzą się przypadki kwarantanny całych zakładów. Fakt ograniczania produkcji, braku odbiorów zamówionego towaru już dziś dotknął wiele zakładów drzewnych.
W związku z tym zwracamy się do Pana Dyrektora z naszymi postulatami.

 

1. Prosimy o odstąpienie od wymogu realizacji harmonogramu odbioru drewna , a co za tym idzie nie karanie firm za nie odebrane drewno.

 

2. Prosimy o wydłużenie terminu płatności z tytułu zakupu surowca do np. 45 dni, przy jednoczesnym utrzymaniu rabatu.

 

3. Prosimy o aneks  do umów  w miejscach, które dotyczą odbioru surowca, cen i terminów.

 

4. Brak dodatkowych gwarancji bankowych przy wydłużonym terminie płatności

 

Liczymy na zrozumienie sytuacji w jakiej znalazły się zakłady drzewne, które w znacznej mierze są zależne od eksportu. Jednocześnie deklarujemy chęć współpracy celem znalezienia najlepszych rozwiązań, które będą mogły zapobiec ogromnym kłopotom, lub przynajmniej zminimalizować straty jakie już w tym momencie odnotowują niektóre firmy.

 


Z poważaniem:
Marek Kubiak - Prezydent PIGPD

 

 

 

 

 

Więcej informacji dotyczących wpływu koronawirusa na branżę leśną znajdziesz w serwisie specjalnym - klikając w poniższy link:

KORONAWIRUS W LESIE - SERWIS SPECJALNY

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/koronawirus_w_lesie_-_serwis_specjalny,4341

 

 

 

 

 

 

Komentarze (1)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Mateusz M... Dodano 18.03.2020

No tak, wstrzymajmy odbiór drewna, a co za tym idzie pozyskanie, świetnie rozwiązanie które pomorze drzewiarzom. Tylko może doprowadzić do bankructwa wielu "zulusów". Sytuacja nie jest tak prosta jakby się to wydawało, że wstrzymanie realizacji odbioru drewna to złoty środek. Owszem trzeba... [więcej]

No tak, wstrzymajmy odbiór drewna, a co za tym idzie pozyskanie, świetnie rozwiązanie które pomorze drzewiarzom. Tylko może doprowadzić do bankructwa wielu "zulusów". Sytuacja nie jest tak prosta jakby się to wydawało, że wstrzymanie realizacji odbioru drewna to złoty środek. Owszem trzeba szukać jakiś rozwiązań, ale nie kosztem jednych dla dobra drugich.

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE