FPK JG
Przetargi w LP

Oferty w przetargach

Dodano: 29.10.2022

Większość ofert od zuli przekracza szacowane kwoty przeznaczone na realizację pakietów.

 

Zastanawiasz się, jaką dać ofertę w przetargu na usługi leśne? Czy próbować się mieścić w spodziewanej lub podanej kwocie nadleśnictwa, czy na to nie patrzeć i pisać, ile Ci wychodzi? Zobacz, jak robią to inni.

 

Ogłoszono, jakie oferty wpłynęły w mega-przetargu na usługi leśne w Szczecinie. Przypomnijmy, że RDLP w imieniu 14 nadleśnictw zrobiło tu przetarg obejmujący pracę w tych wszystkich nadleśnictwach. Ogłoszenie można przeczytać w całości tutaj, wraz z listą kwot przeznaczonych na wykonanie zadań.

 

Pisaliśmy o tym wcześniej: https://firmylesne.pl/lista/przetargi-w-lp/pokaz/przetargiruszyly,5247

 

Pakietów było 72. Tylko na jeden nie wpłynęła żadna oferta. Ale walki żadnej nie ma. Dwie oferty wpłynęły na 13 pakietów (18 proc.). Na resztę pakietów wpłynęło po jednej ofercie.

 

I teraz najważniejsze – stawki. Ofert niższych niż wycena nadleśnictwa wpłynęło 18 (25 proc.). Reszta, czyli 54 oferty (75 proc.) przekroczyła kwotę przeznaczoną na realizację pakietu.

 

A trzeba zaznaczyć, że kwoty na realizację zadań RDLP podało przed przetargiem. Zulowcy z pełną świadomością więc te kwoty przekraczali.

 

O ile zule przekroczyły wycenę Lasów? O jakieś 11 proc., co daje w skali całego przetargu dla 14 nadleśnictw kwotę prawie 22 mln zł.

 

 

 

Pisaliśmy o tym wcześniej:

Przetargi na 2023 rok - co się zmieni?
https://firmylesne.pl/lista/przetargi-w-lp/pokaz/przetargi_na_2023_rok_-_co_sie_zmieni,5207

Stawki o 21 proc. w górę?
https://firmylesne.pl/lista/przetargi-w-lp/pokaz/stawki_o_21_proc_w_gore,5235

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE