proml ponsse
Okiem adwokata

Wygrałeś przetarg, przystąp do zamawiającego

Dodano: 03.01.2018

Tym razem dwa słowa o ciekawym narzędziu prawnym, którym dysponują firmy leśne, by walczyć o wygraną w przetargu także po wyborze ich oferty. Mowa o przystąpieniu wykonawcy po stronie zamawiającego w sprawie przed KIO.

 

 

ZUL składający odwołanie od wyboru oferty przekazuje jego kopię do Nadleśnictwa. Nadleśnictwo ma z kolei obowiązek udostępnić to pismo innym wykonawcom, którzy uczestniczyli w rywalizacji.

 

W tym momencie uruchamia się bardzo krótki termin na reakcję ze strony zwycięzcy. W ciągu 3 dni może on bowiem wnieść pismo, w którym przyłączy się do Nadleśnictwa i wraz z nim będzie bronił własnej wygranej. Pismo składa się do sekretariatu Prezesa KIO, a kopie przekazuje zamawiającemu i odwołującemu. Uwaga, pismo nie podlega żadnym opłatom!

 

Sztuka polega na tym, aby realnie wesprzeć Nadleśnictwo w sporze z przegranym kontrahentem. Warto zatem zawrzeć w przystąpieniu rzeczowe i przekonujące argumenty prawne, na podstawie których KIO powinna oddalić odwołanie. Przystępujący zyska w ten sposób wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie Izby, tym bardziej, że może także wziąć udział w rozprawie. Argumenty przystępującego nakierują Nadleśnictwo w przygotowaniu jego własnego stanowiska. Efektem będzie zgodny duet tego, który broni własnej decyzji ? zamawiającego i tego, który walczy o swój przyszły zarobek.

 

Zachęcam zwycięzców przetargów do korzystania z tej możliwości!

 

Zapraszam na bloga: http://prawowlesie.pl/

 

 

 

Łukasz Bąk, adwokat

Wspólnik w Kancelarii Jaskot, Bąk ? Adwokaci

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE