Stihl wrzesien 2023
Informacje

Szwecja. Właściciele lasów muszą zwracać większą uwagę na gatunki chronione

Dodano: 24.02.2022

Właściciele lasów będą musieli wziąć na siebie znacznie większą niż wcześniej odpowiedzialność za to, aby nie szkodzić chronionym gatunkom występującym na ich terenie i aby nie zagrażać im podczas wycinki czy prowadzenia gospodarki leśnej (na przykład należy wziąć pod uwagę wszystkie gatunki ptaków występujące na danym obszarze).

 

 

- Bez przesady można by to określić jako nowy porządek w lesie. Jest to oczywiście duża zmiana dla właścicieli lasów, rozumiemy to, ale zmiany prawne w tej części są jasne i zarówno właściciele lasów, jak i my jako władza, musimy teraz stopniowo się do tego dostosowywać, mówi Göran Rune, ze Szwedzkiej Agencji Leśnej.

 

Kilka ostatnich orzeczeń szwedzkich sądów z ostatniego roku wykazało, że rozporządzenie o ochronie gatunków musi być stosowane rygorystyczniej. Kodeks ochrony środowiska jasno określa, że ​​istnieje wymóg wiedzy dla tych, którzy planują pozyskiwać lub podejmować inne działania w lasach. Oznacza to, że to właściciel gruntu lub operator jest odpowiedzialny za ustalenie, jakie gatunki występują w lesie i zapewnienie, że nie doznają one uszczerbku, na przykład podczas wycinki.

 

 

Źródło: Skogsstyrelsen.se

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE