oleje Klimowicz Neste
Informacje

Syberia w ogniu

Dodano: 16.05.2022

Potężne pożary lasów trawią syberyjskie lasy, sił gaśniczych nie ma.

 

W Rosji ogłoszono stan wyjątkowy z powodu potężnych pożarów syberyjskich lasów. Ogień niszczy drzewa, torfowiska, ale również ludzkie osady. Za gaszenie odpowiadało dytychczas wojsko, które obecnie znajduje się na Ukrainie. 

 

 

Agencja RIA Nowosti pisała, że łącznie na dzień 12 maja 2022 spłonęło 546 budynków mieszkalnych, w których mieszkało przeszło 1,2 tysiąca ludzi. 10 osób zginęło, 19 zostało rannych.

 

 

Władymir Putin mówił w mediach, że pożary powodują straszne straty materialne i konieczna jest szeroko zakrojona akcja gaśnicza. Nie wspomniał nic o planach pomocy lokalnym społecznościom ani planie systematycznego radzenia sobie z ogniem.

 

 

Organizacja Greenpeace podała, że pożar jest najprawdopodobniej winą mieszkańców, którzy wypalają trawy i śmieci. Uczeni są zaniepokojeni - płomienie na Syberii sygnalizują bowiem postępujące zmiany klimatu.

 

 

Niestety, nie tylko Rosja ma problem z pożarami. Jak podawał rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski, w sam czwartek 12 maja doszło do 41 pożarów lasów, z czego 20 w województwie mazowieckim. Strażacy mają utrudnione zadanie w gaszeniu ognia ze względu na silny wiatr spowodowany przetaczającymi się przez Polskę frontami burzowymi.

 

 

Źródło: oko.press, polsatnews.pl

Zdjęcie: Matt Howard

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE