Agro Sieć TMC
Goń złodzieja

RDLP w Krakowie - złodzieje grasują po lasach

Dodano: 10.11.2016

W lasach ginie coraz więcej drewna. Złodzieje dają znać o sobie szczególnie jesienią, kiedy prawdopodobnie robią zapasy przed zimą.

 

Drewno ginie szczególnie wieczorem i nocą.

 

? Niedaleko od drogi jest drzewo, złodziej podjedzie samochodem nawet jakby miał przyczepkę, potnie na metry, wrzuci na przyczepkę. Słyszałam o tym, przecież też tam mam las. Wieczorem słyszałam, że jechali, wycinali. Traktorem podjeżdżają i wycinają. Jak kradnie to wie jak kraść. To jest czysta ludzka złośliwość ? skarżą się mieszkańcy Gminy Wierzchosławice.

 

Policjanci potwierdzają te tendencje. Jak mówią drewno drożeje, a przez to kradzieży może być coraz więcej.

 

? Kwalifikacja prawna jest taka, że odpowiadamy za przestępstwo kradzieży. Jest to przestępstwo trudne do wykrycia ze względu na fakt, że do zdarzeń dochodzi w czasie, gdy do lasu mało kto przychodzi, mało kto w tym momencie tam jest. My broni nie składamy,w dalszym ciągu będziemy wykonywać czynności, będziemy robić analizę oraz patrole wspólnie ze strażą leśną, aby zapobiegać tego typu przestępstwom ? tłumaczy Paweł Klimek, oficer prasowy.

 

Za kradzież drewna w więzieniu można spędzić nawet 5 lat. Również kupno lub przywłaszczenie sobie drewna niewiadomego pochodzenia traktowane jest jako przestępstwo.

 

Kupując drzewo, zawsze prośmy z sobą o paragon bądź asygnatę.

 

 Źródło: RDN.pl

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE