Utech
Goń złodzieja

Policja odzyskała skradziony ciągnik

Dodano: 08.05.2020

3 maja br. na komendę policji w Tłuszczu trafiło zgłoszenie o kradzieży ciągnika z mulczerem o łącznej wartości 1,1 mln złotych. Maszynę udało się odzyskać, ale niestety uszkodzoną.

 

 

Poszkodowany wyjaśniał, że ktoś w nocy z 2 na 3 maja ukradł mu maszynę w miejscowości Wola Rasztowska. Jej wartość oszacowano na kwotę aż 1,1 mln złotych.

 

Funkcjonariusze udali się na wskazane miejsce. Tam zauważyli wyraźne ślady opon ciągnika rolniczego, które wiodły wzdłuż torów kolejowych w kierunku Tłuszcza. Policjanci idąc tym tropem w miejscowości Krusze na łące, za krzakami ujawnili skradziony pojazd.

 

Powiadomiony o tym fakcie właściciel przyjechał na miejsce, gdzie stwierdził, że z ciągnika skradziono wyciągarkę, narzędzia, osłonę kabiny i przedniej zabudowy, dodatkowo uszkodzony został wałek przeniesienia napędu, zamek, stacyjka i instalacja elektryczna.

 

Wartość tych strat została wyceniona na kwotę blisko 50 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze po wykonanych oględzinach i zabezpieczeniu śladów przekazali ciągnik właścicielowi. Nadal pracują nad sprawą, ich zadaniem jest teraz nie tylko ustalenie osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, lecz również odzyskanie skradzionych z ciągnika przedmiotów.

 

 

Źródło: KPP w Wołominie

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE