Stihl wrzesien 2023

Targi Forest SHOW 2022

Dodano: 05.09.2022

Już niedługo odbędzie się kolejna edycja Forest SHOW - tym razem w Borsku!

 


Zapraszamy na 18. edycję Forest SHOW! Tym razem spotykamy się w Borsku (Lotnisko Borsk), 22 października 2022. Impreza zaczyna się o godzinie 9:00, a kończy o 17:00.

 

 

 


Wstęp wolny. Na testy maszyn i zawody operatorów obowiązują zapisy: https://forms.gle/Aks998aV4UrV8iW47

 

Maszyny mogą testować tylko operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się i otrzymaniu na miejscu opaski uprawniającej do wejścia na pola testowe.

 

Dynamiczne pokazy

 

Forest SHOW to jedyna taka impreza, gdzie tak wiele maszyn leśnych jest prezentowanych w ruchu w jednym miejscu. Dynamiczne pokazy️ maszyn leśnych będą trwały przez cały dzień, a przedstawiciele dilerów omówią właściwości każdej pracującej maszyny.

 

Zobaczymy w ruchu m.in. harwestery, forwardery, skidery, przyczepy zrywkowe i wiele innych.

 

Testy maszyn

 

Dodatkowo na placach testowych udostępnione są maszyny do testów. W poprzednich edycjach były to m.in. harwestery, forwardery, rębaki, skidery, przyczepy zrywkowe i kombajny do produkcji drewna kominkowego, a także samochody udostępnione do jazd próbnych.

 

Operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się, otrzymają opaski od organizatora uprawniające do wejścia na pola testowe i testowania wybranych maszyn.

 

Na testy maszyn i zawody operatorów obowiązują zapisy: 

https://forms.gle/Aks998aV4UrV8iW47

 

 

 

 

Wystawa maszyn leśnych

 

Przez cały dzień będzie można zwiedzać wystawę maszyn leśnych. Na Forest SHOW zobaczymy wiele maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych. Będą też opony, oleje, akcesoria i części zamienne.

 

 

Giełda maszyn używanych

 

 

Forest SHOW to także bogata oferta maszyn używanych. W poprzednich edycjach swoje maszyny do bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach wystawiało kilka firm wyspecjalizowanych w obrocie leśnymi maszynami z drugiej ręki.

 

 

Lista wystawców

 

Agromet-Motoimport, CDN Ergo, EnginEcoPower, FIRMYLESNE.pl, Fortech Serwis, Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze Oddział w Działdowie, GAZETA LEŚNA, Gołębiewski Autoryzowany Dealer Ford, Suzuki i Hyundai, Husqvarna, Kopa-Kamiński, MDL Witkowski, Nadleśnictwo Kościerzyna, Opony Express, Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie, PKO Leasing, Planeta Maszyn, Polmar, Polski Związek Pracodawców Leśnych, Preston Group, Rato Industrial Solutions, Sadmasz, Sany, Serafin Maszyny, SLP Krtiny, Startlas, Twoje Maszyny, Urząd Gminy Karsin, Utech, Vegatol, Voith, Waryński Origin

 

 

 

Zawody operatorów

 


POLISH FORESTRY CHALLENGE to mistrzostwa operatorów maszyn leśnych, które od kilku lat odbywają się podczas Forest SHOW. Aktualna edycja odbędzie się na przyczepach zrywkowych. Celem zawodów jest też propagowanie nowych technologii i bezpiecznych sposobów pracy maszynami.

 

Dotychczas odbyły się już zawody na skiderach (rok 2017 - Borsk), dwukrotnie na forwarderach (2017 - Przasnysz, 2019 - Legnica), na ciągnikach rolniczych (2019 - Borsk) oraz czterokrotnie na przyczepach zrywkowych (2017 - Koszęcin, 2018 - Połaniec, 2020 - Grodzisk Mazowiecki i 2021 - Augustów).

 

Tym razem zawody rozegrane zostaną na przyczepie zrywkowej Krpan GP 10 z żurawiem GD 8,6 od Serafin Maszyny.

 

Sponsor główny: Serafin Maszyny.

 

Pozostali sponsorzy: PKO Leasing, Polski Związek Pracodawców Leśnych, Nadleśnictwo Kościerzyna, Urząd Gminy Karsin, Wydawnictwo Lasmedia.

 

Pula nagród:

 

Od sponsora głównego:

1. Pierwsze miejsce: weekend w Krakowie w Hotelu Kościuszko (dla dwóch osób, 2 noclegi ze śniadaniem)

2. Voucher do sklepu https://www.vitli-krpan.com/en/fan-shop o wartości 150 euro

3. Voucher do sklepu https://www.vitli-krpan.com/en/fan-shop o wartości 100 euro.

 

Zwycięzcy otrzymają też unikalne medale, zaprojektowane specjalnie na to wydarzenie oraz dyplomy od Wydawnictwa Lasmedia oraz od pozostałych sponsorów upominki.

 

Udział w zawodach Polish Forestry Challenge jest BEZPŁATNY.

 

Zapisy na zawody i testy maszyn pod linkiem:

https://forms.gle/Aks998aV4UrV8iW47

 


Zapisy będą również prowadzone na miejscu podczas imprezy.

 

 

Zostań mistrzem! Zawody Polish Forestry Challenge są właśnie dla Ciebie!

 

 

 

 

Przyczepę do zawodów marki KRPAN udostępnia firma Serafin Maszyny.

 

 

 

Scena Forest SHOW

 

Przez cały dzień na scenie Forest SHOW odbywają się spotkania branżowe.

 

Przygotuj się na przetarg" - Polski Związek Pracodawców Leśnych przekaże m.in. informacje ze spotkań w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, opowie o zmianach w przetargach, jakie wchodzą od tego roku.

 

"Czy warto iść do technikum leśnego?" - rozmowa z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi.

 

"Przetargi na usługi leśne - jak będzie?" - Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.

 

"Prawnik radzi zulom" - rozmowa z mecenasem Łukaszem Bąkiem o krótszych terminach w przetargu, rozwiązaniu umowy i wykonawstwie zastępczym.

 

W czasie Forest SHOW mecenas będzie udzielał indywidualnych porad przedsiębiorcom leśnym obok stoiska GAZETY LEŚNEJ, w strefie organizatora Forest SHOW.

 

 

Strefa dzieci, catering, ognisko

 

Na Forest SHOW nie zabraknie również konkursów dla zgromadzonej publiczności, a dla najmłodszych przewidujemy specjalnie wydzieloną STREFĘ DZIECI, z grami, zabawami i animatorami.

 

Na miejscu dostępny będzie także CATERING - po przeżyciach, wielu rozmowach i emocjach będzie można skorzystać z usług firmy cateringowej i kupić ciepły posiłek.

 

Dla wszystkich chętnych rozpalimy też OGNISKO, przy którym będzie można upiec sobie kiełbaskę.

 

 

 

Dokładny adres i czas Forest SHOW:

 

 

Forest SHOW, 22 października 2022 r., godz. 9:00 - 17:00, Lotnisko Borsk (83-442 Borsk)

 

 

 

PROGRAM Forest SHOW

 

09.00 Oficjalne otwarcie (scena)

09.20 Turbo Żuraw - konkurs GAZETY LEŚNEJ, rozpoczęcie (stoisko GAZETY LEŚNEJ)

09:40 - 09:55 Pokaz maszynowy Fortech Serwis (plac testowy firmy)

10.00 - 10.15 Polish Forestry Challenge - prezentacja konkurencji, rozpoczęcie (plac konkursowy)

10:20 Terenowa redakcja GAZETY LEŚNEJ - rozmowa z redaktorem

Porozmawiaj z redaktorem. Opowiedz o swoich problemach. Zaproś gazetę do swojej firmy.

10:30 – 11:00 Scena Forest SHOW: "Przygotuj się na przetarg" - Polski Związek Pracodawców Leśnych - spotkanie informacyjne

Członkowie Zarządu PZPL przekażą m.in. informacje ze spotkań w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, opowiedzą o zmianach w przetargach, jakie wchodzą od tego roku.

11:05 – 11:20 Pokaz maszynowy Kopa-Kamiński (Rottne) (plac testowy firmy)

11:25 – 11:40 Scena Forest SHOW: "Czy warto iść do technikum leśnego?" - rozmowa z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi

Symulatory, szkolenia dla operatorów harwesterów i forwarderów, kursy dla drwali. Co jeszcze oferuje technikum leśne? Posłuchaj rozmowy z dr. inż. Piotrem Marciniakiem, dyrektorem Technikum Leśnego w Tucholi.

Masz syna lub córkę? Chcą iść w Twoje ślady? Zabierz je na Forest SHOW, niech posłuchają o nauce w technikum leśnym.

11:45 – 12:00 Prelekcja Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze / Oddział w Działdowie (stoisko firmy)

12:05 – 12:20 Scena Forest SHOW: "Strefa Dzieci ze sceny" - występ z animacjami dla dzieci

Zabierz na Forest SHOW dzieci, niech zobaczą, czym zajmują się w pracy rodzice. Będą mogły zajrzeć do kabin niektórych maszyn, wziąć udział w konkursach i zabawach. Przez cały dzień będzie dostępna specjalna strefa dla dzieci z animatorem.

Na scenie Forest SHOW odbędzie się też specjalny występ dla dzieci. Będą piosenki i zabawy. Twoje dziecko nie może tego przegapić!

12:25 – 12:40 Pokaz maszynowy MDL Witkowski (plac testowy firmy)

12:45 – 13:00 Prelekcja Utech (stoisko firmy)

13:05 – 13:20 Prelekcja Voith (stoisko firmy)

13:25 – 13:40 Scena Forest SHOW: "Przetargi na usługi leśne - jak będzie?" - Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ

Czy Lasy dadzą podwyżki? Ile przeznaczą na usługi leśne w przyszłym roku? Jeden przetarg dla kilkunastu nadleśnictw? Dodatki do wiatrołomów?

O przetargach na usługi leśne wykonywane w roku 2023 opowie ze sceny Forest SHOW Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ. Przyjdź, posłuchaj, wiedz więcej niż Twoja konkurencja!

Więcej informacji na ten temat znajdziesz też w specjalnym „Dodatku przetargowym” do GAZETY LESNEJ nr 10/2022 oraz w najnowszej GAZECIE LEŚNEJ.

13:45 – 14:00 Scena Forest SHOW: "Prawnik radzi zulom" - rozmowa z mecenasem Łukaszem Bąkiem o krótszych terminach w przetargu, rozwiązaniu umowy i wykonawstwie zastępczym

Czy wiesz, że na złożenie oferty w przetargu na usługi leśne możesz mieć w tym roku tylko dwa tygodnie? Dawniej od ogłoszenia przetargu przez nadleśnictwo zul miał 30 dni na złożenie oferty. Teraz w wielu nadleśnictwach termin ten może wynosić tylko 15 dni. Dlaczego? Jakie warunki musi spełnić nadleśnictwo, by zastosować krótszy termin? Jak sprawdzić, czy w Twoim nadleśnictwie będziesz miał 30 czy 15 dni na złożenie oferty?

Jak rozwiązać umowę z nadleśnictwem? Czy to w ogóle jest możliwe? Ile to kosztuje?

Co to jest wykonawstwo zastępcze? Ile może cię kosztować?

Na te i inne pytania odpowie mecenas Łukasz Bąk, autor cyklu tekstów pod tytułem „Okiem adwokata” w GAZECIE LEŚNEJ i na portalu FIRMYLESNE.pl. Rozmowę poprowadzi Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ.

Więcej na te tematy możesz przeczytać w artykule „Wykonawstwo zastępcze” w GAZECIE LEŚNEJ nr /2022 oraz w artykule „Przetargowe daty” w GAZECIE LEŚNEJ nr 10/2022.

W czasie Forest SHOW mecenas będzie udzielał indywidualnych porad przedsiębiorcom leśnym obok stoiska GAZETY LEŚNEJ, w strefie organizatora Forest SHOW.

14:00 Polish Forestry Challenge - zakończenie zawodów (plac konkursowy)

14:25 – 14:40 Scena Forest SHOW: Finał konkursu Turbo Żuraw

15:00 – 15:30 Uroczyste wręczenie nagród w zawodach Polish Forestry Challenge (scena)

15:35 - 16:00 Terenowa redakcja GAZETY LEŚNEJ - rozmowa z redaktorem

17:00 Zakończenie Forest SHOW

 

Wydarzenia stałe:

 

Testowanie maszyn - 09:00 – 17:00

Porady prawnika dla przedsiębiorców (dyżur obok stoiska GAZETY LEŚNEJ) - 10:00 – 17:00

Strefa dzieci 10:00 – 17:00

Konkurs Turbo Żuraw dla prenumeratorów GAZETY LEŚNEJ 09:20 – 15:00

Polish Forestry Challenge - rejestracja zawodników - od 08:00

Redakcja terenowa GAZETY LEŚNEJ - 09:00 – 17:00

 

 

Link do programu:

https://firmylesne.pl/images/source/Program%20Forest%20SHOW_compressed.pdf

 

 

Organizatorem Forest SHOW jest wydawnictwo Lasmedia, wydawca miesięcznika GAZETA LEŚNA oraz portalu FIRMYLESNE.pl.

 

 

 

Patronat honorowy nad tegorocznym Forest SHOW sprawują: Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Wojciech Wójtowicz, prezes Polskiego Związku Pracodawców Leśnych, Roman Brunke, wójt gminy Karsin oraz Zbigniew Migda, prezes Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

Czekamy na Was!

 

 

 

 

Informacje:

 

 

FIRMYLESNE.pl: https://firmylesne.pl/pokaz/informacje-organizacyjne

 

Facebook: https://fb.me/e/2eGNQmpil

 

GAZETA LEŚNA: https://www.gazetalesna.pl/czytaj/1890/Forest-SHOW-ponownie-w-Borsku

 

 

 


YOUTUBE
 - zobacz filmy z poprzednich edycji Forest SHOW:

 

Forest SHOW w Legnicy

 

Konferencja dla zuli w Koszęcinie

 

Rekordowa Konferencja dla zuli w Borsku

 

 

 

 

 

REGULAMIN FOREST SHOW 

 

 

 

 

 

Jak wystawić swoje stoisko na Forest SHOW?

 

Zadzwoń pod numer 661 533 241 albo napisz mail pod adres: zbigniew.migda@lasmedia.pl

 

Komentarze (2)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Marian K... Dodano 10.09.2022

Od kiedy będą zapisy do wzięcia udziału w konkursie?

Od kiedy będą zapisy do wzięcia udziału w konkursie?

Dodaj odpowiedźX

anjay yani Dodano 28.09.2022

<a href="https://play.acast.com/s/633463d5a204e200141202e8">a</a> <a href="https://play.acast.com/s/633464dad4b1ef0011c2c97b">a</a> <a href="https://play.acast.com/s/63345f66a98101001306c022">a</a> anjay

<a href="https://play.acast.com/s/633463d5a204e200141202e8">a</a> <a href="https://play.acast.com/s/633464dad4b1ef0011c2c97b">a</a> <a href="https://play.acast.com/s/63345f66a98101001306c022">a</a> anjay

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE