prime leasing

Czarna seria wypadków w lesie

Dodano: 19.09.2018

Tym razem na wschodniej ścianie naszego kraju zginął 19-latek oraz 68-latek.

 

 

We wtorek 18.09.br. po południu w lesie, w okolicach miejscowości Turów, gm. Kąkolewnica (RDLP w Lublinie), podczas pozyskania drewna zginął 19-latek (fot. poniżej).

 

 

19-letni mieszkaniec gm. Michów prowadził prace przy wycince drzew. Ze wstępnych ustaleń miejscowej Policji wynika, że ścięte przez mężczyznę drzewo zaczepiło o kolejne uschnięte, a te złamało się i uderzyło 19-latka w głowę.

 

Młody drwal w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

 

Decyzją prokuratora ciało 19-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Szczegóły i okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

 

Do drugiego wypadku doszło dzień wcześniej, w poniedziałek, 17.09.br. w miejscowości Kaczórki (RDLP w Lublinie) - ciągnik przygniótł  68-latka (fot. głowne oraz poniżej).

 

Według zeznań, historia tego wypadku wyglądała następująco: mężczyzna rano pojechał do lasu.

Wycinał tam drzewo, a przeszkadzające, odcięte konary wyciągał linką przyczepioną do ciągnika.

 

Mężczyzna dokonujący ścinki długo nie wracał do domu. Jego zaniepokojona rodzina wezwała policję.

Policjanci znaleźli w lesie przewrócony traktor, a tam w kabinie leżał przygnieciony kabiną 68-latek.

 

Niestety nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

 

Policjanci apelują o ostrożność w czasie wykonywania prac leśnych: - Jest to bardzo ciężka i niebezpieczna praca, podczas której należy zachować szczególną rozwagę. Chwila nieuwagi, przecenienie sowich możliwości lub też niewłaściwa ocena możliwości ciągnika rolniczego może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Pamiętajmy również, że planując prace związane z wycinką drzew dobrze byłoby wykonywać je wspólnie z inną osobą lub ze sprawnym środkiem łączności. W takiej sytuacji nawet jeśli dojdzie do wypadku - druga osoba szybko powiadomi służby ratunkowe. Bowiem czas w czynnościach ratunkowych ma bardzo duże znaczenie - przypominają.

 

Redakcja portalu FIRMYLESNE.pl także przyłącza się do powyższego apelu - przestrzegajcie zasad BHP podczas prowadzenia prac leśnych i uważajcie na siebie!

 

 

 

 

Źródło: dziennikwschodni.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE