Husqvarna
xleasing
Technika leśna

Włoski Brutal

Dodano: 04.01.2017

Od ponad sześćdziesięciu lat, firma Bernardi z Włoch projektuje i produkuje przyczepy rolnicze. Od 2014 roku specjalizuje się również w maszynach leśnych, a dokładniej w forwarderach.

 

 

Brutal B248 (bo tak nazywa się omawiany model) to bardzo ciekawa maszyna na podwoziu ośmiokołowym, co pozwala na zmniejszenie nacisku jednostkowego opon na grunt, po którym jedziemy.

Ale zwolennicy maszyn na sześciu kołach również mogą taką konfigurację (6x6) otrzymać, po indywidualnym zamówieniu.

 

Co więcej – tył maszyny możemy dostosować tak, aby był przyczepą z burtami do przewozu karpiny lub materiałów sypkich np. zrębki. A wszystko to zrobi sam operator za pomocą żurawia(!). Burty posiadają specjalne obejmy na kłonice, które są na nie wsuwane.

 

Jednostką napędową Brutala jest dieslowski, sześciocylindrowy silnik IVECO, o pojemności 6,7 litra i mocy 181 kW (247 KM). Generuje on moment obrotowy z rzędu 1120 Nm. Na jeden cylinder przypada po cztery zawory. Silnik spełnia normy emisji spalin Tier 4. Zbiornik paliwa mieści 175 litrów ropy.

 

Na hydraulikę składają się 2 pompy tłoczkowe, z której jedna odpowiada za jazdę, a druga za pracę maszyny (żuraw, chwytak). Pompa jazdy ma przepływ 180 litrów na minutę, a pompa żurawia – robocza – 150 l/min. Zbiornik oleju hydraulicznego mieści 350 litrów oleju.

 

Żuraw posiada wysięg 9 metrów, oraz moment udźwigu 90 kNm. Kabina jest klimatyzowana, spełniająca standardy ROPS, OPS, FOPS.

 

Sam forwarder waży 16 ton, a załadować na siebie może 12 ton drewna. W opcji klient może zamówić m.in. unoszoną oś bogie oraz mygłownicę.

 

Wymiary w pozycji transportowej: wysokość – 3,6 m, szerokość (w zależności od opon) od 2,49 do 2,7 m, długość 9,52 metra.

 

W swojej ofercie, włoska firma posiada także pilarki i wciągarki leśne.

 

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE