stihl
Technika leśna

Valtra świętuje swoje 70-cio lecie

Dodano: 18.03.2021

W 2021 roku Valtra świętuje swoje 70 urodziny. Na początku produkcja skupiała się na mechanizacji rolnictwa, następnie firma kładła coraz większy nacisk na bezpieczeństwo oraz wydajność swoich maszyn, ale to w ciągu ostatnich 10 lat nastąpił największy rozwój firmy.

 

 

Pierwszym wyprodukowanym modelem ciągnika był Valmet 15, który, jak jego nazwa wskazuje, miał 15 koni mechanicznych. Od samego początku zwracano uwagę na potrzeby klientów i wprowadzono rozwiązania konstrukcyjne, z których Valtra jest znana do dzisiaj: duży prześwit, umożliwiający wykonywanie prac leśnych. Później ergonomia kabiny umożliwiła operatorowi dłuższą i bezpieczniejszą pracę.

 

- Postęp, który rozpoczął się 70 lat temu jest kontynuowany i coraz bardziej przyspiesza. Dzięki wytrwałym pracom rozwojowym, produkujemy już ciągniki piątej generacji, które są stale ulepszane. Aktualnie nasi klienci oczekują od Valtry inteligentnych rozwiązań. Dokonujemy dużych inwestycji w naszej fabryce w Suolahti w Finlandii. Właśnie uruchomiono nowe centrum logistyczne, a latem tego roku rozpocznie się budowa nowej lakierni, mówi dyrektor zarządzający Jari Rautjärvi.

 

- Nasi klienci potrzebują inteligentnych maszyn i bezproblemowego przesyłania danych między maszynami, a oprogramowaniem do zarządzania gospodarstwem. Rozwiązania Valtra – takie jak SmartTouch, automatyczne prowadzenie Valtra Guide i usługi inteligentnego rolnictwa, takie jak Valtra Connect – pomagają rolnikom osiągnąć te cele, mówi Mikko Lehikoinen, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu Valtra.

 

 

 

Źródło: Valtra

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE