stihl
Rakowski
Technika leśna

Ostrzałka Logosol

Dodano: 04.09.2017

Firma Logosol w swojej ofercie posiada bardzo przydatny gadżet dla operatora/serwisanta harwestera lub pilarek. Jest to automatyczna ostrzałka pił łańcuchowych.

 

 

Opatentowana konstrukcja ostrzałki powstała przy współpracy z firmą Markusson Development, która ma wiele lat doświadczeń w produkcji urządzeń do automatycznego ostrzenia łańcuchów. Dzięki niej zawsze będziesz miał równo zaostrzone łańcuchy. Ostrzałka może ostrzyć wszystkie typy łańcuchów, zarówno 1,3 Picco, łańcuchy 1,6-3/8” oraz łańcuchy 0,325. Zarówno kąt ostrzenia zęba jak i kąt nachylenia tarczy są regulowane specjalnymi śrubami.

 

Należy jednak pamiętać, że narzędzie ostrzy tylko jedną stronę łańcucha. Oznacza to, że po zaostrzeniu jednej strony należy zmienić kąt ustawienia głowicy ostrzącej z tarcza ścierną – w taki sposób aby naostrzyć drugą stronę łańcucha. Ostrzenie odbywa się z prędkością dziesięciu zębów na minutę.

 

Dodatkową zaletą automatycznej ostrzałki jest to, że po naostrzeniu zębów tnących, każdy z nich wygląda identycznie, nawet gdy natrafimy podczas pracy łańcuchem na gwóźdź, bądź metal. Bez względu na to jak dużą będziesz chciał zebrać powierzchnię zęba, ostrzarka ich nie przypali i nie rozhartuje.

 

Urządzenie zasilane jest napięciem 12 V, możesz podłączyć ją do akumulatora samochodowego. Jeden akumulator wystarcza do naostrzenia kilkuset łańcuchów. Możesz też podłączyć ostrzałkę do prostownika.

 

Używając ostrzałki najlepiej jest powtórzyć 2-3 razy cykl ostrzenia każdej ze stron łańcucha.

 

Cena kompletnego zestawu z wyposażeniem – ok. 1 100 euro.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE