valtra
Technika leśna

Nowy hybrydowy harwester od Logset

Dodano: 30.05.2019

Logset wprowadza na rynek nowy, mniejszy harwester hybrydowy: Logset 8H GTE Hybrid. Jest to drugi hybrydowy model firmy po modelu Logset 12H GTE Hybrid, który został wprowadzony na rynek w 2016 roku.

 


- Kiedy wprowadziliśmy pierwszy model hybrydowy, ludzie byli nim zafascynowani. Sukcesem tej technologii jest fakt, że odpowiada ona na aktualne potrzeby nowoczesnego leśnictwa. Aktualnie zapotrzebowanie na kompaktowe, ekonomiczne i wydajne maszyny jest wyższe niż kiedykolwiek, a nasza hybrydowa technologia jest już odpowiednio przygotowana do zastosowania na mniejszych maszynach niż model 12 GTE. Premiera nowego produktu to inwestycja, w którą mocno wierzymy, mówi Pascal Réta, wiceprezes Logset ds. sprzedaży.

 

Logset 8H GTE Hybrid został wyposażony w silnik wysokoprężny AGCO Power 74 LFTN, który spełnia normy emisji spalin EU Stage 5. Dwie główne części systemu hybrydowego to silnik elektryczny i superkondensatory używane jako magazyn energii. System hybrydowy zapewnia do 100 kW dodatkowej mocy.

 

Harwester osiąga wyższą wydajność dzięki szybszej reakcji momentu obrotowego, co pozwala maszynie na łatwe wykonywanie kilku zadań jednocześnie. Obciążenie silnika jest utrzymywane na stałym poziomie, co zmniejsza emisję spalin w stosunku do wyrobionych kubików.

 

Logset 8H GTE nadaje się do pracy w trzebieżach i na zrębach. Może być wyposażony w głowicę harwesterową Logset TH65 lub TH75. Maszyna ta ma niższe koszty eksploatacji w porównaniu do zwykłego harwestera, co jak podkreślają producenci jest jedną z głównych zalet technologii hybrydowej. Według nich oszczędność paliwa może wynosić do 30%.

 

- Technologia hybrydowa jest bez wątpienia ważną częścią przyszłości zrównoważonego leśnictwa i pozyskania drewna - wyjaśnia Réty.

 

 

Źródło: logset.com

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE