husqvarna
Technika leśna

Nowy harwester Gremo

Dodano: 26.03.2018

Szwedzki producent maszyn leśnych Gremo, rozpoczął budowę nowego harwestera, który ma zastąpić model 1050H. Maszyna ta w założeniu ma być szybsza i silniejsza od poprzednika, a jej masa i szerokość nie powinny wzrosnąć. Będzie po prostu wydajniejsza.

 

 

Nowy model, docelowo od 2019 roku, zostanie wyposażony seryjnie w nowoczesny silnik wysokoprężny Volvo Penta, spełniający najwyższą unijną normę Stage V, dotyczącą emisji CO2 przez maszyny (norma Stage V ma wejść w życie właśnie w 2019 roku). Tym samym Gremo stanie się pierwszym harwesterem dostępnym na rynku, który takie normy będzie spełniał.

 

Konstruktorzy nie czekając jednak do tego czasu, umieścili w prototypowym egzemplarzu 6,5 litrowy silnik diesla, Stage 5 Cummins QSB w wersji beta.

 

Nowy silnik zapewni maszynie 200 koni mechanicznych, w porównaniu do 220 w Gremo 1050H, ale moment obrotowy za to wzrośnie do około 1100 Nm, w porównaniu z 950 Nm.

 

Na swoim wyposażeniu nowy harwester będzie miał żuraw Mesera (dawniej Loglift) 200, będący zmodyfikowaną wersją modelu Mesera 220. Dostępne długości żurawi, które będzie można zamawiać to 10 lub 11 metrów. Mają one być szczególnie zoptymalizowane do pracy z głowicą SP 461LF.

 

Nowy harwester nie ma jeszcze swojego oznaczenia. Pierwsze egzemplarze mają być dostępne na rynku w połowie 2018 roku.

 

 

 Fot. forestry.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE