xleasing
Technika leśna

Komatsu poszerza horyzonty

Dodano: 07.03.2018

26 stycznia 2018 r. Komatsu Ltd podpisała umowę o przejęciu od Prenbec Equipment Inc., spółki z siedzibą w Quebecu (Kanada), działu sprzętu leśnego Quadco i Southstar, z wyłączeniem przedsiębiorstw produkujących maszyny leśne Tanguay i Forespro delimbers.

 

 

Przejęcie powinno zostać dokonane za pośrednictwem spółki zależnej, będącej w pełni własnością Komatsu w Stanach Zjednoczonych i miało się zakończyć w lutym 2018 br.,

 

Dodając głowice ścinkowe Quadco i Southstar do swojego portfolio, umożliwi to Komatsu zaoferowanie swoim klientom pełnej gamy osprzętu do prac leśnych zarówno w Europie, jak i Amerykach.

 

Quadco i Southstar będą nadal działać jako niezależne spółki w ramach grupy Komatsu po zakończeniu przejęcia i utrzymają własne, istniejące sieci sprzedaży. Dodatkowo utworzony zostanie dział zajmujący się głowicami należącymi do Komatsu Forest AB, który będzie zarządzał markami Quadco, Southstar i Log Max.

 

Komatsu przewiduje, że to przejęcie nie będzie miało istotnego wpływu na wyniki działalności firmy za bieżący rok rozliczeniowy, kończący się 31 marca 2018 roku.

 

 

 

JH

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE