utech
Technika leśna

Erasure® Trimmer Head

Dodano: 25.08.2017

Masz firmę leśną, dużo niepotrzebnych gumowych węży i wykaszarki? Możesz teraz to wszystko wykorzystać! Umożliwi Ci to głowica Erasure®.

O co chodzi? Wspomnianą głowicę zakładamy na naszą wykaszarkę, tylko zamiast żyłki tnącej wykorzystujemy nasze gumowe węże! I to nie jest żart.

 

Jak podaje na swojej stronie internetowej firma Flädjemark Sports, producent głowicy Erasure® jest ona opatentowanym projektem, zatwierdzonym przez Szwedzki Instytut Badawczy Maszyn. Spełnia ona normy europejskie, posiada znak CE. Rozwiązuje ona ciągły problem podczas koszenia, jakim jest pękająca i nieodpowiednio dobrana żyłka tnąca.

 

Gumowy wąż bez problemu radzi sobie z malinami, jeżynami, pokrzywami, ostami, małymi krzakami i krzewinkami. Bez problemu przystrzyże również trawę. Zużycie elementów tnących (węży) nie jest duże. Producent twierdzi, że bez problemu wystarcza na wypalenie kilku zbiorników paliwa bez ich wymiany.

 

Głowica jest także prosta w serwisowaniu – w ciągu kilku minut można wymienić część tnącą. Większość wykonana została z aluminium, ciężar porównywalny jest do zwykłych głowic żyłkowych.

 

Otwór centralny ma średnicę 25,4 mm, do zestawu dołączana jest specjalna przejściówka, redukująca ten otwór do 20 mm. Producent do koszenia zaleca używanie węży wysokiej jakości. Im dłuższe węże chcemy zastosować, tym wykaszarka powinna być silniejsza ale pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego dystansu od osłony części tnącej (ok. 30 mm).

 

 

JH

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE