serafin
Informacje

Przetarg? Skorzystaj z gwarancji wadialnej by nie blokować pieniędzy na wadium!

Dodano: 13.12.2019

Nie musisz angażować własnych pieniędzy w wadium. Wystarczy gwarancja wadialna ? dokument, który w pełni zastępuje wadium wyrażone w pieniądzu i jest honorowany przez Lasy Państwowe.

 

 

Udział w przetargu często wymaga wpłacenia wadium, które stanowi spore obciążenie dla firmy. Wpłacone w toku postępowania środki blokowane są na koncie zamawiającego
na czas postępowania co istotnie ogranicza dostęp do pieniędzy i obniża płynność finansową firmy.

 

Szczęśliwie istnieje prosta i tania alternatywa, która zastępuje wadium w formie pieniądza.

 

 

Co to jest wadium?

Wadium to w praktyce określona suma pieniędzy jaką trzeba wpłacić na konto zamawiającego, który ogłosił przetarg na wykonawcę usług leśnych czy usług transportowych. Nie jest ono obowiązkowe ? nie zawsze jest wymagane w przetargu. Jego wysokość wacha się od 0,5% do nawet 3% szacowanej wartości zamówienia bez podatku (bez podatku VAT).

 

Dla przykładu, jeśli nadleśnictwo ogłosi przetarg na wykonanie usług leśnych o wartości 300 000 zł netto i zdecyduje się na zastosowanie wadium w wysokości 1,5% oznacza to obowiązek wniesienia wadium (wpłacenia na konto zamawiającego gotówki lub wykonania przelewu) w wysokości 4 500 zł. To niemała kwota, która po wpłaceniu zostanie na koncie zamawiającego na czas trwającego postępowania, a niekiedy także na dłuższy okres jako zabezpieczenie właściwego wykonania umowy.

 

Co zamiast pieniędzy?

Wadium nie musi być wniesione w pieniądzu. Prawo dopuszcza wiele alternatywnych form, dzięki którym nie trzeba blokować pieniędzy na koncie zamawiającego. Gwarancja wadialna to forma wadium, która w pełni zastępuje pieniądze, to znaczy zamiast przelewać lub wpłacać na konto zamawiającego określoną w przetargu kwotę można przedstawić gwarancję wadialną, która ma postać dokumentu wraz z dokumentami składanymi w przetargu. Taka forma wadium jest powszechnie akceptowana w przetargach publicznych.

 

Taką gwarancję można uzyskać samodzielnie przez Internet lub przy wsparciu ekspertów z gwarancje24.pl. Koszt gwarancji zaczyna się od 290 zł i jest zależny od wartości zamówienia
i czasu obowiązywania gwarancji. Co więcej gwarancja udzielana jest we współpracy z UNIQA towarzystwem ubezpieczeń, firmą z wieloletnią tradycją.

 

Gdzie uzyskać gwarancję wadialną?

Gwarancję wadialną można zakupić samodzielnie bądź zlecić jej realizację ekspertom na stronie gwarancje24.pl z dostawą do domu lub firmy. Więcej informacji możecie uzyskać u konsultanta dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 39 84 797. Zakup gwarancji trwa chwilę na podstawie informacji o przetargu i danych naszej firmy. Zakupiona gwarancja w postaci dokumentu wysłana jest kurierem pod wskazany przez nas adres z dnia na dzień, w przypadku przetargu w formie elektronicznej wysyłana jest na wskazany adres e-mail.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie gwarancje24.pl.

 

 

 

 

<artykuł sponsorowany>

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE