serafin
Informacje

Prezydent zawetował ustawę dot. Lasów Państwowych

Dodano: 08.01.2021

Andrzej Duda zawetował ustawę o działach administracji, która przesuwała LP pod zarząd Ministerstwa Rolnictwa.

 

 

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu:

 

"Biorąc pod uwagę troskę o ochronę przyrody i lasy w Polsce, wątpliwości budzi zasadność wyodrębnienia z działu administracji rządowej środowisko – nowego działu leśnictwo i łowiectwo. Odpowiedzialność ministra właściwego do spraw środowiska za obszar leśnictwa i łowiectwa ma długą i dobrą tradycję. W czasie prac parlamentarnych nad przedmiotową ustawą nie padły argumenty w dostateczny sposób przemawiające za proponowaną zmianą. Z tych względów, ta kwestia powinna być przedmiotem ponownej, szerokiej debaty, w czasie której stanowiska przedstawić będą mogły wszystkie zainteresowane strony."

 

 Nowelizacja ustawy o działach administracji została przegłosowana kilka minut po północy 20 listopada 2020 roku. Między innymi wyłączała nowy dział „leśnictwo i łowiectwo” z administracji rządowej „środowisko” i docelowo przekazywała go pod kuratelę Ministerstwa Rolnictwa i Leśnictwa, które ma powstać w miejsce Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Wiele osób związanych z ochroną środowiska obawiało się, że Lasy po przejściu pod ministerstwo rolnictwa będą prowadziły wycinki drzewostanów na jeszcze większą skalę niż do tej pory.

 

Można jednocześnie odnieść wrażenie, że są to wewnętrzne rozgrywki między koalicją rządzącą, a Prezydentem RP.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.