bsp
Informacje

Polska wystąpiła o dodatkowy czas ws. Puszczy Białowieskiej

Dodano: 22.09.2017

Polska wystąpiła do unijnego Trybunału o dodatkowy czas na odpowiedź na wniosek KE o kary finansowe za niezastosowanie się do decyzji o zaprzestaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej.

 

 

Strona Polska wystąpiła do Trybunału Sprawiedliwości UE o zobowiązanie Komisji Europejskiej (KE) do przedstawienia dowodów, w szczególności zdjęć i map, na podstawie których Komisja opiera swoje stwierdzenia dotyczące nieprzestrzegania przez Polskę środka tymczasowego.

 

Trybunał Sprawiedliwości UE uwzględnił wniosek Polski i zobowiązał Komisję Europejską do przekazania dowodów w terminie do 22 września 2017 r.

 

W związku z tym stronie polskiej został wyznaczony nowy termin na ustosunkowanie się do uzupełniającego wniosku Komisji dotyczącego kar pieniężnych. Na razie jednak nie wiadomo, do kiedy rząd będzie miał czas na reakcję, jednak w grę wchodzi kilka dodatkowych dni. 

 

Wniosek o nałożenie na Polskę kar finansowych za niezastosowanie się do lipcowej decyzji o nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej został przesłany do Trybunału przez KE w ubiegłym tygodniu. To następstwo wysłuchania przed Trybunałem z 11 września. Właśnie wówczas KE przedstawiła dowody, że Polska nadal prowadzi wycinkę w Puszczy Białowieskiej.

 

W swoim wniosku KE nie sprecyzowała, jakiej wysokości kar się domaga. Podała jednak, że powinny mieć skutek perswazyjny i zapewnić wykonanie orzeczenia o zastosowanie środka tymczasowego, czyli wstrzymania wycinki.

 

 

Źródło: PAP

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE