onliwood
Informacje

Polish Forestry Challenge - edycja forwardery za nami

Dodano: 24.10.2017

Żadna Konferencja dla zuli nie może się już obejść bez zawodów Polish Forestry Challenge, to zmagania, które promują zawód operatora i uświadamiają jak trudna i ważna jest to praca.

Emocje zawsze są duże, bo do ostatniej chwili nie jest znane zadanie, jakiego mają się podjąć zawodnicy.

Do walki w Przasnyszu stanęło 19 zawodników. Startowali na forwarderach Rottne F13D (Kopa-Kamiński) i Ponsse Wisent (Profesjonalne Maszyny Leśne). Oto wyniki zmagań:

I miejsce - tytuł mistrza Polish Forestry Challenge, kat. forwardery - Tomasz Cybula, czas: 3.30

II miejsce - tytuł wicemistrza Polish Forestry Challenge, kat. forwardery - Piotr Kwiatkowski, czas: 3.33

III miejsce - Polish Forestry Challenge, kat. forwardery - Amadeusz Habrajski, czas: 3.42

Adrian Stachelek - niesklasyfikowany

Zadanie nie było proste, trzeba było precyzyjnie postawić drewniane klocki pomiędzy palikami z piłeczkami do tenisa. Zawodnicy byli punktowani za brak błędów (zrzucenie piłeczki) i czas wykonania zadania. Najszybciej w czasie 3.30 i z najmniejszą liczbą punktów karnych pracę wykonał Tomasz Cybula, który na co dzień pracuje w ZTiS LP w Giżycku. ? Było trudno, ale na co dzień pracuję na forwarderze, zatem mam wprawę ? powiedział odbierając puchar zwycięzcy, Tomasz Cybula.

Drugie miejsce zajął Piotr Kwiatkowski, a trzecie Amadeusz Habrajski. Obaj są prenumeratorami GAZETY LEŚNEJ. Tuż za podium uplasował się Mateusz Turniak, z czasem: 3.44 - do podium zabrakło mu zaledwie 2 sekund.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy ? nagrody od sponsorów.

W zawodach po raz kolejny startowała kobieta, tym razem była to Gabriela Mikosza z Technikum Leśnego w Rucianem ? Nidzie. ? Popełniłam trochę błędów, ale byli gorsi ode mnie ? powiedziała nam po swoim starcie zawodniczka.

Były to już trzecie z kolei zawody Polish Forestry Challenge. Podczas poprzednich edycji wyłoniliśmy Mistrza Polski w operowaniu skiderem (został nim Radosław Przybycień) oraz przyczepą zrywkową (tutaj najlepszym okazał się Dawid Czekaj).

Zawody sędziowali: Julita i Michał Mazurek

Sponsorami nagród byli: Kopa Kamiński, Profesjonalne Maszyny Leśne, oraz wydawnictwo Lasmedia.

Organizatorem zawodów jest GAZETA LEŚNA i portal FIRMYLESNE.pl.