tex-star
Stihl
Informacje

Otwarcie nowej hali fabrycznej Ponsse Oyj - relacja

Dodano: 28.08.2018

24 sierpnia br. w Vierema w Finlandii odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali fabrycznej Ponsse Oyj – części jednej z najnowocześniejszych fabryk produkujących znane maszyny leśne.

 

 

W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Mika Lintila – fiński minister ds. ekonomii, szefowie oraz pracownicy fabryki, a także dziennikarze z całego świata – w tym oczywiście z naszej redakcji.

 

Ponsse oppening ceremony

 

Zebranych gości przywitał Juha Vidgren, prezes Ponsse Oyj, syn Einari Vidgrena – założyciela Ponsse. Podziękował on wszystkim inżynierom, budowniczym fabryki oraz swoim pracownikom.

 

 

 – To była długa podróż do aktualnej chwili, ale najlepiej opiszą nas słowa Einariego: „nikt nie jest sam, ale dobry zespół może osiągnąć jeszcze więcej”. Przez całą historię Ponsse, nasze inwestycje zawsze były dowodem na to, że wszystko robimy najlepiej jak potrafimy, a to z kolei buduje zaufanie klientów do naszych maszyn – powiedział Vidgren.

 

Jak dodał – siłą Einariego, [założyciela Ponsse – przyp. red.] była odwaga podejmowania odważnych decyzji, a to samo dotyczy nas dzisiaj. Głównym zadaniem fabryki nadal jest wytwarzanie wysokiej jakości, bezpiecznych maszyn i dostarczanie ich naszym klientom w umówionym terminie.

 

Następnie Juha Vidgren porozmawiał z Heikki Hiltunenem (na zdj. głównym drugi z lewej) – pracownikiem, który pracuje w firmie od 1973 roku, czyli niemal od samego początku jej istnienia. Powiedział on, że zaczynał swoją pracę w zimnej hali, a aktualnie fabryka stała się jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie.

 

Na końcu głos zabrał Mika Lintila, minister ekonomii Finlandii. – To przyjemność być naocznym świadkiem rozwoju fińskiego przemysłu, jak również silnej regionalnej społeczności, której Ponsse Oyj jest częścią. Moim zdaniem Ponsse jest przykładem tego, co można osiągnąć wspólnymi siłami przez wytrwałe dążenie do celu i swoją pracowitość.

 

 

Jestem zaszczycony, że mogę być tutaj w Vierema, aby uczestniczyć w tej uroczystości, skoku rozwojowym fabryki, która znana jest nie tylko w Europie, ale na całym świecie – powiedział Lintila.

 

Firma Ponsse została założona w 1970 roku (choć pierwsza prototypowa maszyna, forwarder powstał w 1969 r., a harwester dopiero w 1987 r.) przez Einari Vidgrena. Od tamtej pory z powodzeniem produkuje jedne z najnowocześniejszych maszyn leśnych do pozyskania drewna, a jej produkty są zbudowane z elementów najwyższej jakości.

 

 

Ciekawostką jest nazwa firmy – "Ponsse" pochodzi od imienia… psa. Pierwsze maszyny (fot. poniżej) przypominały bowiem wyglądem i kształtem psa Vidgrena o takim imieniu.

 

 

Aktualnie firma zatrudnia niemal 1,7 tys. pracowników (dokładnie 1664, z czego w samej fabryce 600). W swojej historii wyprodukowała już ponad 13 tys. maszyn leśnych. Sieć podwykonawców obejmuje 250 podmiotów, z których 80% jest ulokowanych w Finlandii.

 

 

 

 

Tekst i zdj.(5) JH

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE