xleasing
Informacje

Niemcy wygrywają z ekologami

Dodano: 27.11.2017

Unia Europejska straszy Polaków, że wycinka w Puszczy Białowieskiej jest nielegalna. Urzędnicy w Brukseli stają na głowie, by ukarać nas milionowymi karami. W tym samym czasie niemiecki sąd odrzucił wniosek ekologów, chcących zakazania wycinki części lasu Hambach.

 

 

Jak informuje agencja AP, "las Hambach stał się przedmiotem środowiskowych protestów przeciwko ekspansji potężnej kopalni, która dostarcza ogromne ilości węgla używanego w pobliskich elektrowniach". Proceder wyniszczania lasu chciała zatrzymać grupa ekologów BUND, ale wyrokiem administracyjnego sądu w Kolonii, ich wniosek został odrzucony.

 

Las Hambach położony w Nadrenii Północnej-Westfalii ma prawie 12 tys. lat i jest domem dla 142 gatunków, w tym uznanych za zagrożone. W wyniku destrukcyjnej działalności człowieka, już dziś pozostało tylko dziesięć procent pierwotnej powierzchni lasu.

 

Od 2012 roku las jest punktem politycznego sporu ekologów i firmy RWE. 600 demonstrantów wdarło się wtedy na teren kopalni i próbowało zakłócić jej funkcjonowanie. Policja usunęła demonstrantów siłą, m.in. używając gazu pieprzowego.

 

 

Źródło: wp.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE