Kirdzik
WBleasing
Informacje

Misja gospodarcza polskich przedsiębiorców leśnych

Dodano: 07.12.2016

W dniach od 21 do 23 Listopada br. przedstawiciele przedsiębiorców leśnych z Polski wzięli udział w misji gospodarczej w Łucku na Ukrainie.

 

 

Celem misji było poznanie warunków i zasad funkcjonowania ukraińskich lasów państwowych, nawiązanie kontaktów oraz przedyskutowanie możliwości nawiązania współpracy gospodarczej i handlowej.


W skład misji gospodarczej wchodzili polscy przedsiębiorcy leśni oraz przedstawiciel firmyszkoleniowej świadczącej usługi na rzecz przedsiębiorstw leśnych.


Celem strategicznym było także rozpoznanie możliwości nawiązania długofalowej współpracy i zdefiniowanie możliwości zbudowania systemu relacji biznesowych  pomiędzy Stowarzyszeniem, Klubem, i Komitetem, a partnerami ukraińskimi.

 

W  części  roboczej  spotkania  Główny  Specjalista  Wydziału  Zasobów  Leśnych – Włodzimierz Niewodniczuk zaprezentował dane gospodarcze o zasobach i wykorzystaniu lasów wołyńskich, co było przedmiotem  ożywionej  dyskusji  uczestników  spotkania.


Podkreślono  trudności  porównywania polskiej i ukraińskiej gospodarki leśnej pod względem statystycznym. Wynika to z faktu, że regionalne dyrekcje lasów państwowych Ukrainy działają na obszarze równym granicom województwa.


W polskiej rzeczywistości granice dyrekcji regionalnych lasów państwowych nie pokrywają się z granicami województw.

 

Rozmawiano także o szkoleniach oraz możliwości odbywania praktyk ukrainców u polskich przedsiębiorców leśnych.

 

Drugi dzień wizyty polskich przedsiębiorców leśnych poświęcony był praktycznej obserwacji robót leśnych na przykładzie przygotowania powierzchni i pokazie zrywki półpodwieszonej drewna w całych długościach, budowy drogi leśnej oraz pracy tartaku.

 

Źródło: SPL

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE