Agro Sieć TMC

Trzy osoby pod jednym ciągnikiem

Dodano: 31.08.2023

W wypadku, który wydarzył się 14 sierpnia w okolicach Żywca poszkodowane zostały trzy osoby.

 

14 sierpnia 2023 roku około godziny 13:00, w miejscowości Przyborów (masyw leśny przy ulicy Pindelówka, okolice Żywca) miał miejsce wypadek. Ciągnik - samoróbka skonstruowany na bazie starego pojazdu UAZ przewrócił się podczas jazdy leśną drogą, raniąc trzy osoby, z czego jedną poważnie. 

 

Najbardziej poszkodowany mężczyzna został przygnieciony maszyną i doznał złamania otwartego nogi. Wezwani na miejsce ratownicy odtransportowali go quadem w miejsce lądowania śmigłowca LPR. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że ranni trafili do szpitali w Żywcu i Krakowie. 

 

To kolejny wypadek z udziałem ciągnika. W dziale "Wypadki" portalu firmylesne.pl znajdziecie informacje o wielu podobnych zdarzeniach.

 

W 2018 roku przypadki przygniecenia ciągnikiem zdarzały się w marcu pod Wojcieszowem, w lipcu w Ruszkowicach obok Niemczy, we wrześniu w Smęcinie koło Tychowej, a także w Kaczórkach, a w listopadzie w Faliszowicach.

 

W 2019 roku ciągnik przygniótł operatora w marcu w miejscowości Bukowa, a także w Izdebkach, w lipcu w okolicach Iwli i Chyrowej (gmina Dukla), oraz w listopadzie koło Haczowa i w okolicach Sułkowic.

 

W roku 2020 wypadki z udziałem ciągnika wydarzyły się w kwietniu w Komborni, a także koło szlaku prowadzącego na Stare Wierchy (granica powiatów limanowskiego i nowotarskiego), w lipcu w gminie Krasnogród (Zamojszczyzna), w sierpniu w powiecie łęczyńskim, oraz w listopadzie w Sokołowsku.

 

W marcu 2022 roku operatora przygniótł ciągnik w Iskaniu, a w lipcu tego roku do podobnego wypadku doszło w leśnictwie Studnica (nadleśnictwo Drawsko).

 

W obecnym roku odnotowaliśmy już aż siedem wypadków polegających na przygnieceniu przez ciągnik. W lutym miał miejsce wypadek w Silnie przy Oborowie, w kwietniu nieopodal Motylewa (województwo lubuskie), w maju w Zdowie (powiat zawierciański), i w czerwcu w Zdziłowicach Drugich (województwo lubelskie). 4 lipca, do statystyki dołączył kolejny tragiczny przypadek, po którym nastąpił kolejny, 23 lipca, w miejscowości Bachórzec (gmina Dubiecko). Łącznie z wypadkiem opisywanym powyżej to już siedem wypadków z udziałem ciągników w tym roku (o których wiemy).

 

 

Fot. OSP Przyborów

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE