pko leasing

Zawody w Niedźwiedziu

Dodano: 10.09.2014

27.05.2009
Zawody drwali w Niedźwiedziu (koło Świebodzina) odbędą się 28 czerwca.

Zawody są organizowane od 2001 r.Niedźwiedź w woj. lubuskim, to mała miejscowość, w której mieszka około 300 osób. Wielu z nich pracuje w lesie.

Po likwidacji PGR większość Niedźwiedzian znalazła zatrudnienie w firmach leśnych, które świadczą usługi dla LP (Nadleśnictwa Świebodzin, Bytnica,
Torzym).

Jest to obszar leśny położony we wschodniej części Puszczy Rzepińskiej. Region jest bardzo atrakcyjny turystycznie. roślin. Jeziora dają możliwość uprawiania sportów wodnych i przyciągają amatorów wędkarstwa.

Zawody drwali w Niedźwiedziu organizowane są od 2001 r.

Impreza ma charakter pikniku i wzbudza zainteresowanie kilku tysięcy turystów, dzięki czemu udaje się zmieniać wizerunek Drwala-robotnika leśnego, który w oczach laików prowadzi tylko prace wyrębu, niszcząc lasy (często jest też kojarzony z butelką).

Zawody Drwali pokazują jak ważny jest to zawód i jak ciężko pracują robotnicy leśni-Drwale, co dostarcza przyjemności nam wszystkim  z korzystania z dóbr natury.

W plebiscycie HITY LATA 2008 zawody drwali w Niedźwiedziu zostały drugim najciekawszym wydarzeniem kulturalno-turystycznym w woj. lubuskim, które w sposób szczególny promuje województwo.

Portal firmylesne.pl sprawuje patronat medialny nad zawodami.

firmylesne.pl
Tekst i zdjęcia z poprzednich zawodów nadesłał Tomasz Karataj
 
 
 
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE