katalog 2023

Restrukturyzacja potrzebna

Dodano: 10.09.2014

14.09.2009
- Osobiście uważam, że rozsądne przeprowadzenie restrukturyzacji zatrudnienia jest naszej organizacji potrzebne i im wcześniej sobie to uświadomimy, tym lepiej ? pisze w Trybunie Leśnika Grzegorz Lisiak z Nadleśnictwa Świerklaniec.

- Naszym obowiązkiem jest udzielanie zulom określonego w umowie przerobu. Oni nie chcą od nas pieniędzy za darmo ? pisze Lisiak.Zdaniem Lisiaka, restrukturyzacja zatrudnienia powinna być częścią kompletnego programu naprawczego. Niestety, jak pisze, jest ona często początkiem i za razem końcem wszelkich podjętych działań. Podaje tu przykład redukcji etatów w LP w latach 2002-2005.

Pisząc o zulach Lisiak nawołuje, by o nich nie zapominać. ? Czy w ogóle traktujemy ich jak partnerów? ? pyta.

- Zule to podmioty, które mają swoje prawa. Urzędy skarbowe, ZUS-y, banki i leasingodawcy nie lubią czekać. Zule to ludzie, którzy mają rodziny, którzy mają dzieci, ale w większości nie mają nadwyżek finansowych. Dlatego naszym obowiązkiem jest udzielanie im określonego w umowie przerobu. Oni nie chcą od nas pieniędzy za darmo ? pisze Lisiak.

Przykro, że niektórzy z nas o tym zapominają, że nie mają tez wrażliwości i świadomości tego, iż decydują o losach znacznie większej rzeszy ludzi, niż wynikałoby z zatrudnienie w LP ? dodaje.

Warto dodać, że w maju zatrudnienie ogółem w LP wynosiło 25 422 osoby. To o 320 mniej, niż zakładał tegoroczny plan.

firmylesne.pl
Źródło: Znaki zapytania, Grzegorz Lisiak, Trybuna Leśnika 7-8/2009
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE