oleje Klimowicz Neste

Projekt certyfikacyjny

Dodano: 10.09.2014

7.09.2009
"FSC certification of forest service enterprises? to nazwa projektu realizowanego przez firmę certyfikującą NEPCon, system certyfikacji leśnej FSC oraz Europejską Sieć Przedsiębiorców Leśnych (ENFE), do której to należy także polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych.

Projekt współfinansowany przez UE zakłada certyfikację małych lasów prywatnych i zuli.Projekt rozwinie program certyfikacji kontrahentów i działalności leśnej na niewielką skalę w kilku (od 4 do 7) wybranych krajach Europejskich.

W jego ramach przeanalizowane zostaną również odpowiednie krajowe standardy FSC,  w celu stworzenia modelu dopasowanego do specyficznych warunków związanych z niewielkimi własnościami leśnymi.

Część działań związanych z projektem dotyczy rozwijania wiedzy specjalistycznej. Dla prywatnych właścicieli leśnych, managerów grup i przedsiębiorstw oferujących usługi leśne zostanie przygotowany zestaw narzędzi ułatwiających orientację w procesie certyfikacji.

Najistotniejsze rezultaty projektu zostaną zaprezentowane podczas warsztatów treningowych na obszarze UE. W warsztatach wezmą udział kluczowe organizacje dostarczające usług leśnych i przedstawiciele prywatnych właścicieli lasów.

Ambicją projektu jest doprowadzenie do certyfikacji 80 przedsiębiorstw oferujących usługi leśne na niewielką i średnią skalę oraz 500 000 hektarów prywatnych lasów.

Fundusze Unijne pokrywają jedynie 60% całkowitego budżetu projektu i konieczne jest dodatkowe wsparcie by wdrożyć wszystkie zaplanowane działania.

Projekt trwać będzie do maja 2012. Jego budżet to 823,5 tys. euro.

firmylesne.pl
Źródło: drewno.pl
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE