LASEXPO

Nie ma rabatów

Dodano: 10.09.2014

21.01.2009
Lasy Państwowe zawieszają stosowanie systemu rabatów ustalonego podczas negocjacji z przemysłem drzewnym.

Dlaczego? Bo legalność systemu podważyła jedna z organizacji drzewnych.Mirosław Florkiewicz, Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Przemysłu Drzewnego, napisał do ministra środowiska list. Oto jego fragmenty:

Doraźna regulacja cen drewna w sposób zamierzony przez dyrektora generalnego LP, pod pozorem zintensyfikowania sprzedaży w rejonach i nadleśnictwach z powodu małego popytu, nie jest rozwiązaniem systemowym, bowiem nie zostały ustalone równoprawne dla wszystkich nabywców kryteria stosowania takich obniżek.

Wystąpiliśmy do Ministra Sprawiedliwości jako Prokuratora Generalnego RP, o ocenę zgodności z prawem zarządzenia Nr 89 dyrektora generalnego Lasów Państwowych z dnia 20.11.2008 r. w sprawie sprzedaży drewna przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe na 2009 r.
 
Podnosimy ponadto, że reprezentując interesy gospodarcze zrzeszonych członków uznajemy za niedopuszczalne, aby dyrektor generalny LP z pominięciem naszego Związku dokonywał z ramienia PGL LP - jak miało to miejsce dnia 22.12.2008r. - jakichkolwiek uzgodnień jedynie z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, pod fałszywym pozorem, jakoby stanowili oni rzekomo samodzielnie - mimo oczywistego braku takiej legitymacji - reprezentację przemysłu drzewnego.

Uważamy również za pilne i niezbędne zwrócić się do Pana Ministra z prośbą o spowodowanie obniżenia cen minimalnych surowca drzewnego, sprzedawanego przedsiębiorcom do dalszego przetworzenia,


Jedynym skutecznym i właściwym rozwiązaniem sprawy, jest pilne uaktualnienie błędnie ustalonych na ten rok, rażąco zawyżonych minimalnych cen drewna, także w drodze ich obniżenia do realnych wartości, porównywalnych chociażby do cen aktualnie obowiązujących w Europie.

firmylesne.pl
Pełna treść listu: drewno.pl
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE