FPK JG

Nie ma już mieszkań w LP

Dodano: 10.09.2014

29.01.2009
Młodzi pracownicy LP nie otrzymują już mieszkań służbowych, bo ich nie ma. Dlatego powinni zarabiać więcej niż dotychczasowe 2 tys. zł brutto.

Tak mówi Marian Pigan, dyrektor generalny LP.Jeśli młody pracownik zatrudniany w Służbie Leśnej nie dostaje mieszkania, powinien znacznie więcej zarabiać. Jeśli ktoś nie ma prawa do bezpłatnego mieszkania, też powienien dostawać większą pensję. Tak mówi Marian Pigan, dyrektor generalny LP.

Jego zdaniem pracownicy LP nie są teraz zadowoleni z wysokości swoich pensji. Jak mówi, LP nie stać na podwyżki takie na przykład, jakie były w budownictwie.

- Nie możemy przecież realizować swoich oczekiwań płacowych kosztem na przykład zakładów usług leśnych ? powiedział dyrektor.

Jego zdaniem teraz są zbyt duże dysproporcje pomiędzy płacami młodych i mających długi staż pracowników. Sięgają 50 proc. Wynagrodzenie powinno zależeć od ilości i jakości wykonywanej pracy, mówi dyrektor.

- Naczelnicy w RDLP powinni mieć płace na poziomie nadleśniczych, a naczelnicy w DGLP na poziomie płac dyrektorów RDLP ? mówi Pigan.

Pensje w LP zależą głównie od stopnia zawodowego i stażu pracy. Opracowywana jest nowa siatka płac.

firmylesne.pl
Źródło: Głos Lasu


Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE