FPK JG

Mniej mieszkań w LP

Dodano: 10.09.2014

5.02.2009
Tylko nadleśniczy, zastępca nadleśniczego i leśniczy będą mieli prawo do bezpłatnego mieszkania.

Takie rozwiązanie zakłada opracowywany przez LP projekt  rozporządzenia ministra środowiska dotyczącego bezpłatnych mieszkań.
Na zmianach LP mają zaoszczędzić 7 mln zł.

Prawo do bezpłatnego mieszkania utracą osoby zatrudnione na stanowisku inżyniera nadzoru w nadleśnictwie, podleśniczego, strażnika leśnego i gajowego.

Utracenie prawa do bezpłatnego mieszkania nie oznacza jednak zmniejszenia realnego dochodu tych osób. Przewidziano dla nich wzrost płac oraz możliwość wykupu części zbędnych mieszkań na warunkach preferencyjnych, czyli ze zniżkami za lata pracy i okres najmu.

Uznano, że wyłącznie osoby zatrudnione na stanowisku nadleśniczego, zastępcy nadleśniczego i leśniczego sprawują bezpośredni nadzór nad gospodarką leśną w nadleśnictwie i leśnictwie, dlatego właśnie one powinny zamieszkiwać w miejscu wykonywania obowiązków.

Zmiany te spowodują zmniejszenie ilości mieszkań, których utrzymywanie obciąża koszty jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych, oraz wypłacanych równoważników pieniężnych osobom, które mają prawo do bezpłatnego lokum, ale mieszkają we własnym.

Koszty Lasów Państwowych, związane z mieszkaniami dla osób, które stracą uprawnienia, wynoszą średnio 30 mln zł rocznie ? 21 mln za ich utrzymanie, 9 mln ? za wypłacenie równoważnika.

Szacunkowa wartość rekompensaty za utracone uprawnienia  wyniesie w skali roku ok. 23 mln zł. Oznacza to, Lasy zaoszczędzą na zmianie polityki mieszkaniowej ok. 7 mln zł rocznie.

firmylesne.pl
Źródło: LP
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE