Stihl wrzesien 2023
Technika leśna

Zdalnie sterowany wóz gaśniczy

Dodano: 24.11.2022

Firma Suffel Fördertechnik opracowała nową zabudowę do swojego zdalnie sterowanego skidera leśnego.

 

SmartSkidder to niewielki pojazd gąsienicowy sterowany zdalnie, który może pełnić rozmaite role na powierzchni prac leśnych. Jednym z rozwiązań opracowanych przez producenta jest zabudowa urządzenia służąca do gaszenia pożarów lasu. SmartSkidder może się okazać przyatny podczas akcji gaśniczych, ponieważ z łatwością wjeżdża wszędzie tam, gdzie pełnowymiarowe wozy gaśnicze nie docierają, a ponadto sam w sobie jest na tyle lekki, że można go swobodnie transportować na przyczepie samochodowej.

 

Jako zbiornik na wodę umieszczono tu kontener IBC mieszczący 1000 litrów cieczy. Jego konstrukcja umożliwia pracę w ekstremalnych warunkach, jest odporna na obciążenia mechaniczne i wysokie temperatury. Poziom wypełnienia można odczytać na specjalnym wskaźniku umieszczonym na boku urządzenia.

 

Za zbiornikiem znajduje się miejsce mocowania standardowych pomp gaśniczych, do którego można podpiąć dowolny przenośny zestaw strażacki.

 

A w razie potrzeby, zamiast specjalnego zbiornika na wodę do gaszenia ognia, SmartSkidder może przewozić dowolny plastikowy lub metalowy kontener o wymiarach 1200 mm x 1000 mm lub 1200 mm x 800 mm. 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE