serafin
Technika leśna

Smart Crane od Komatsu

Dodano: 12.05.2021

Komatsu Forest wprowadza system Smart Crane, dzięki któremu praca żurawiem staje się jeszcze bardziej intuicyjna i wydajniejsza niż do tej pory. Pierwsze forwardery z tym systemem zostaną dostarczone do Szwecji jesienią tego roku.

 

 

Komatsu to trzecia marka, która wprowadza podobny system ułatwiający obsługę żurawia. Wcześniej jako pierwszy był John Deere z systemem IBC, następnie Ponsse Active Crane, a teraz dołącza do nich Komatsu Smart Crane.

 

Działanie żurawia opiera się na sterowaniu komputerowym. Czujniki określają położenie żurawia i odpowiednio sterują wysuwem końcówki teleskopowej. W połączeniu z systemem Smart Flow, wprowadzonym w 2018 roku, oba systemy zadbają o łagodne poruszanie ramionami żurawia i zatrzyma siłowniki w odpowiedniej pozycji. Zwiększa to wydajność pracy i wydłuża żywotność maszyny wraz z jej podzespołami.

 

Smart Crane będzie oferowany jako opcja dla wszystkich forwarderów z gamy Komatsu. Może on stać się bestsellerem, podobnie do systemu Smart Flow, który w Skandynawii jest zamawiany niemal z każdą maszyną Komatsu.

 

 

 

Źródło: Komatsu Forest

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE