LASEXPO
Technika leśna

Rozdrabniacze FAE

Dodano: 01.02.2024

Mulczery włoskiej produkcji można znaleźć w ofercie polskiego dystrybutora - firmy Utech Maszyny i Urządzenia Techniczne.

 

 

Włoska firma FAE Group specjalizuje się w produkcji maszyn do rozdrabniania, w jej ofercie są m.in. mulczery leśne do traktorów z narzędziami sztywnymi i bijakowymi.

 

Rozdrabniacze FAE znajdują zastosowanie przy rozdrabnianiu pozostałości pozrębowych, oczyszczaniu terenu z zarośli, pielęgnacji obszarów pod liniami przesyłowymi prądu, a także frezowaniu pni i karpin oraz przy wgłębnej rekultywacji terenów leśnych i rolnych.

 

Mulczer leśny z rotorem z narzędziami sztywnymi FAE UML/DT wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i wytrzymałą konstrukcją. Maszyna współpracuje z ciągnikami o mocy od 80 – 130 KM i pozwala na mulczowanie materiału o maksymalnej średnicy do 25 cm. Dwustronna przekładnia gwarantuje lepszą dystrybucję mocy, co umożliwia tym mulczerom pracę w bardziej wymagającym terenie.

 

Z kolei mulczer leśny z narzędziami sztywnymi FAE UML/S/DT współpracuje z ciągnikami o mocy od 130 do 190 KM. Rozdrabnia również materiał drzewny o średnicy maksymalnej do 25 cm. Korpus maszyny zaprojektowano tak, aby mulczer był bardziej zwrotny podczas pracy na stromych zboczach i w trudnych warunkach terenowych. Model ten posiada w standardowym wyposażeniu agresywne, wymienne przeciwnoże Spike, regulowane płozy ślizgowe i płyty trudnościeralne w komorze mieszania.

 

Z ciągnikami o mocy od 160 do 240 KM pracuje natomiast mulczer z narzędziami sztywnymi FAE UMM/DT. Rozdrabnia on materiał o średnicy do 30 cm. Urządzenie to jest idealne do ciężkich zastosowań związanych z oczyszczaniem terenu. W standardzie model posiada nowe, agresywne przeciwnoże Spike PRO, które pozwalają na rozdrabnianie na mniejsze zrębki. Jako opcja dostępne jest sprzęgło hydrokinetyczne zapewniające płynny rozruch. Gwarantuje ono znacznie większą wydajność maszyny.

 

Wyposażony w rotor z narzędziami sztywnymi mulczer FAE UMM/S/HP jest bardzo wszechstronnym mulczerem przeznaczonym do montażu na ciągnikach o mocy od 180 do 350 KM. Rozdrabnia materiał o średnicy do 35 cm, na zrębki o różnej frakcji. Zastosowana w maszynie ulepszona kinematyka prowadzenia WOM typu W, połączona z ruchomą przekładnią główną, pozwala na uzyskanie szerszego kąta pracy wałka WOM w każdych warunkach. Najnowsze modele maszyn tej serii posiadają również w wyposażeniu standardowym przeciwnoże Spike PRO.

 

W Polsce generalnym dystrybutorem FAE jest firma UTECH Maszyny i Urządzenia Techniczne z Opola.

 

Prezentacja

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE