Kirdzik
Technika leśna

Red Dot dla Valtry

Dodano: 30.04.2023

Ciągnik Valtra serii Q zdobył nagrodę Red Dot 2023 w kategorii wzornictwa.

 

Ciągniki Valtra serii Q wprowadzono na rynek we wrześniu 2022 roku i od tego momentu cieszyły się dużym uznaniem użytkowników doceniających ich dużą moc i bardzo dobry projekt. Sześć miesięcy po premierze maszyn jury nagrody Red Dot ogłosiło, że seria Q zwyciężyła w kategorii Wzornictwo Produktu.

 

Dysponująca mocą od 230 do 305 koni mechanicznych, Seria Q uzupełnia lukę pomiędzy serią T o mocy od 155 do 271 KM, a serią S o mocy od 290 do 405 KM. Podczas jazd testowych, operatorzy zwracali szczególną uwagę na płynną pracę bezstopniowej przekładni oraz doskonałą widoczność.

 

Kimmo Wihinen, Kierownik Działu Wzornictwa Przemysłowego oraz Doświadczenia Użytkownika zapewnia, że najlepsze wrażenia płynące z pracy ciągnikiem uzyskuje się poprzez słuchanie klientów: „Klienci prosili nas o większy model serii T. Opracowaliśmy całkowicie nowy ciągnik. Zarówno duże gospodarstwa, jak i usługodawcy w branży rolnej poszukują ciągników o wyższej mocy silnika z jednoczesnym zapewnieniem lepszej zwrotności i widoczności. Każdy detal ciągnika jest odpowiedzią na informacje pozyskane od użytkowników - prosty dostęp dzięki aluminiowym schodkom, całkowicie nowe, zintegrowane przednie oświetlenie robocze, komfortowa kabina, która nie ma sobie równych na rynku, technologia w pełni zintegrowana z interfejsem użytkownika podłokietnika Valtra SmartTouch. Wszystkie elementy zaprojektowano tak, że seria Q to jedne z najbardziej komfortowych i najlepiej wyposażonych ciągników w swojej klasie. To zdecydowanie najlepszy ciągnik, jaki kiedykolwiek opracowaliśmy i skonstruowaliśmy tutaj w Suolahti. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nagroda przyznana serii Q jest kolejną z nagród Red Dot, zdobywanych przez markę Valtra".

 

To nie pierwszy sukces marki Valtra. Seria T otrzymała nagrodę w 2016 roku, Serii N - wyróżnienie w 2017 roku, a w 2018 roku nagrodzono Serię A. Później, w 2021 roku nagrodę otrzymała Seria G w 2021 roku, a w 2022 roku  Seria N.

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE