pko baner
Technika leśna

Nowy, lepszy Vimek

Dodano: 18.11.2023

Vimek prezentuje ulepszoną wersję popularnego modelu forwardera 870.

 

Marka Vimek ogłosiła wprowadzenie na rynek ulepszonej wersji popularnego forwardera 870. Ośmiokołowiec przeznaczony do trzebieży ma odświeżony wygląd i szereg technologicznych ulepszeń. Poza tym, siedmiotonowa maszyna otrzymała nowy zestaw kolorów, z ciemniejszym odcieniem szarości oraz nowym logo marki.

 

– To wąska maszyna, ale nadal bardzo stabilna. Ma niski nacisk na podłoże za sprawą niewielkiej masy i układu podwójnego sterowania – podkreślił Johannes Nilsson, CEO marki Vimek.

 

Zmiany w konstrukcji uwzględniają dodatkowe uchwyty na karoserii, a także zwiększony kąt skrętu bogie (z 8,5º do 10º) i przedłużoną przestrzeń ładunkową, która obecnie ma 2,6 metra. 

 

Silnik modelu 870.2 pozostał niezmieniony w stosunku do 870.1 – jest to 2,2 litrowy Caterpillar generujący 75 KM, zaprojektowany pod kątem maksymalnego momentu siły. Kabina również ma takie same wymiary jak w wersji poprzedniej, ale można ją wyposażyć w większe ekrany dotykowe, do przekątnej 10“.

 

 Na razie forwarder jest wyposażony w żuraw Cranab FC4 opracowany z myślą o modelu 870.1. Jako, że Cranab jest firmą siostrzaną Vimek, urządzenie jest bardzo dobrze zestrojone z maszyną i pracuje równie dobrze w przypadku modelu 870.2. Już na rok 2024 zaplanowano produkcję kolejnej generacji żurawia do tych forwarderów, FC5. 

 

– Wielu użytkowników chwaliło doskonałą widoczność, co jest bardzo ważne w trzebieżach. Kąt skrętu bogie został zwiększony z 8,5º do 10º, a wraz z nim zwiększyła się sterowność, co jest bardzo istotne w takich maszynach – powiedział Johan Johansson, inżynier sprzedaży Vimek. Wkrótce powinny się pojawić kolejne informacje na temat ulepszonego modelu.

 

Te oraz wiele więcej maszynowych informacji z branży leśnej znajdziecie w GAZECIE LEŚNEJ! Zachęcamy do prenumerowania największego czasopisma dla profesjonalistów w kraju!

 

Redakcja FIRMYLESNE.pl

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE