woodpecker
Technika leśna

Nowe żurawie w forwarderach Ponsse

Dodano: 28.05.2021

Ponsse wprowadza nowe żurawie do swoich najpopularniejszych modeli forwarderów. Będą to modele oznaczone odpowiednio K101 oraz K111.

 

 

Nowe żurawie to uzupełnienie gamy, którą zapoczątkował model K121. Podobnie jak przy poprzednim projekcie, tak przy tych również swój wkład mieli klienci marki.

 

Żurawie K101 i K111 będą dostępne dla forwarderów Ponsse Buffalo, Buffalo King oraz Bison Active Frame. Kompatybilny z nimi jest także system inteligentnego sterowania Ponsse Active Crane.

 

- Żurawie hydrauliczne stanowią podstawowe narzędzie pracy operatora forwardera, a załadunek i rozładunek to znaczna część godzin ich pracy. Ładunki często są ciężkie i o dużych gabarytach. Z tych powodów moc żurawia ma znaczący wpływ na wydajność pracy operatora i forwardera. Zupełnie nowa geometria i duża moc nowych modeli żurawi - K101 i K111 umożliwiają dokładne sterowanie i precyzyjne operowanie ładunkiem. Dobrze zaprojektowany żuraw, który jest precyzyjny w swojej pracy jest także dużym ułatwieniem dla operatora, który dzięki temu ma zapewniony wysoki komfort pracy.

Nowe modele żurawii charakteryzują się mocną hydrauliką i sprawdzoną konstrukcją, dzięki której nawet najdalsze kłody drewna mogą być ładowane bezpiecznie i precyzyjnie. Wyposażone są także w  nowe światła robocze, mówi Juha Haverinen, kierownik produktu ds. forwarderów w Ponsse.

 

 

Specyfikacja techniczna noych żurawii (K101 / K111):

- moment podnoszenia: 140 kNm / 160 kNm

- moment obrotu: 40 kNm

- wysięg: 8 m / 10 m

- kąt pochylenia bazy żurawia: -12 °  + 24 °

 

 

 

Źródło: Ponsse

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE