oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Nisula N6 w Polsce

Dodano: 12.01.2023

Z początkiem roku Kompania Leśna dostarczyła do Polski najnowszą wersję harwestera trzebieżowego Nisula – model Nisula N6. 


Przekazanie modelu harwestera N6 odbyło się 10 stycznia 2023 w Nadleśnictwie Torzym (RDLP w Zielonej Górze). Maszyna posiada żuraw równoległy o zasięgu 10 metrów pozwalający na wydajną pracę na szlakach zrywkowych rozmieszczonych co 20 - 24 metry. Możliwość nachylenia stołu pozwala chwytać drzewa do ścinki pomijając przeszkody (na przykład inne drzewa).

 


Na końcu żurawia znajduje się głowica ścinkowa Nisula 500H o masie około 670 kilogramów. Jej kompaktowa budowa pozwala na manewrowanie bez ryzyka uszkodzenia pobliskich drzew. Maksymalna średnica drzew w miejscu cięcia wynosi 50 centymetrów, co czyni ją najbardziej wydajną w drugiej i trzeciej klasie wieku. Głowice harwesterowe Nisula są zaprojektowane specjalnie do trzebieży i wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak stal Hardox400.

 


Harwester napędzany jest przez czterocylindrowy silnik Agco Power oraz pompę osiowo-tłoczkową Kawasaki 140 cm3, zapewniającą wydajną pracę głowicą i żurawiem już przy 1300-1500 obrotów silnika na minutę. Masywne koło zamachowe pozwala na utrzymanie stabilnej pracy pod obciążeniem, a wszystko dzięki imponującemu momentowi obrotu 800 Nm. Jednocześnie, niski przedział roboczy obrotów silnika przekłada się na zmniejszone spalanie. Silnik klasy Euro V został starannie dostosowany do potrzeb N6, aby zapewnić wyjątkowo niskie koszty eksploatacji.

 


W kabinie znajdziemy kierownicę do poruszania się po drogach oraz komputer PC z modemem, umożliwiający połączenie z serwisem i zdalne diagnozowanie oraz rozwiązywanie problemów. W stosunku do starszych wersji poprawiono klimatyzację i wytłumienie kabiny.

 

 

Pod pokrywą chłodnicy znajdziemy schodki serwisowe do przedziału z hydrauliką. Pod każdą pokrywą znajdują się też małe światełka LED, ułatwiające prace konserwacyjne po zmroku. W zasięgu rąk serwisanta znajdziemy też obszerną szafkę z półeczkami na części zamienne i akcesoria, a w niej – sprężarkę powietrza w standardzie. W standardzie jest także pompa próżniowa, zasysająca olej w razie wycieku.

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE