Kirdzik
Technika leśna

Inteligentna kontrola głowicy

Dodano: 01.05.2023

Dzięki systemowi inteligentnego sterowania głowicą ścinkową John Deere, praca jest bardziej precyzyjna i częściowo automatyczna.

 

Ustawianie nacisku noży okrzesujących to trudne zadanie, wymagające dużej wiedzy i umiejętności. Dzięki inteligentnemu sterowaniu głowicą ścinkową (IHC) maszyna może częściowo automatycznie dobierać parametry pracy  - czujniki mierzą siłę z jaką drzewo jest dociskane do głowicy, a system reguluje docisk górnych noży, by zoptymalizować okrzesywanie.

 

Z takiego rozwiązania płynie szereg korzyści: ułatwienie pracy operatora i lepsza jakość okrzesywania, a także spadek zużycia paliwa, większa wydajność pracy i mniejsze zużycie głowicy. Zwiększa się też dokładność pomiaru, dzięki odpowiedniej sile nacisku drzewa do głowicy. W efekcie pracy powstają też sztuki lepszej jakości, ponieważ gałęzie są usuwane w całości, ale kora drzewa nie jest naruszana. 

 

Wybierając opcję IHC klient otrzymuje maszynę ze skonfigurowanym układem sterowania TimberMatic wyposażonym w odpowiednie menu, służące do definiowania poziomu docelowego siły nacisku. Operator nie musi też stale dostosowywać poziomu nacisku przy pozyskaniu drzew o innej charakterystyce - IHC zrobi to za niego. Zadaniem operatora będzie tu nadzorowanie pracy głowicy i w razie potrzeby modyfikacja siły poprzez IHC.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE