FPK JG
Technika leśna

Hesja z nowym podejściem do walki z ogniem

Dodano: 11.10.2023

Leśnicy z Hesji wykorzystują nawigację satelitarną do szybkiego reagowania na pożary lasu.

 

Susze w europejskich lasach nikogo już nie dziwią. W 2022 roku w Hesji (Niemczy) wystąpiły 264 pożary, które uszkodziły ponad 122 hektary lasów. Specjaliści spodziewają się niestety pogarszania się sytuacji zagrożenia pożarowego.

 

Jak stwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Środowiska w Hesji, poza systemem dróg pożarowych, sprzętem gaśniczym czy zbiornikami wody, bardzo istotna jest możliwość łatwego i szybkiego znalezienia źródła ognia. Dlatego wykorzystano system NavLog opracowany przez... Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu oraz firmę NavLog GmbH. Jak tłumaczył Minister Peter Beuth, "W trudnym terenie, wiedza o otoczeniu i zrozumienie swojego położenia są kluczowe do skutecznego działania. Z nowym rozwiązaniem nawigacyjnym i mapą, strażacy i inne służby będą w stanie dostać się do źródła pożaru jeszcze szybciej, bezpieczniej i efektywniej".

 

Pozyskanie licencji na system NavLog i rozszerzenie jego bazy danych o informacje o lasach pozwoli właścicielom lasów, zarządcom lasów komunalnych, władzom i organizacjom na korzystanie z szybkiej nawigacji w drodze do pożaru. 

 

 

Fot.: IMAGO

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE